İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Önemli Açıklama: "KISKAÇ-20" Operasyonunda 108 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Önemli Açıklama: "KISKAÇ-20" Operasyonunda 108 Şüpheli Yakalandı

ASAYİŞ 4.07.2024 21:54:26 0
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya
İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, FETÖ'ye yönelik düzenlenen "KISKAÇ-20" operasyonları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, "29 ilde FETÖ'ye yönelik düzenlenen "KISKAÇ-20" operasyonlarında 108 şüpheli yakalandı. FETÖ'cülere göz açtırmayacağız. Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek" dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu Adana, Ankara, Adıyaman, Antalya, Aksaray, Aydın, Bolu, Bursa, Denizli, Eskişehir, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Kırşehir, Malatya, Mersin, Muş, Sakarya, Sinop, Siirt, Şırnak, Tokat ve Uşak'ta FETÖ'ye yönelik "KISKAÇ-20" operasyonları gerçekleştirildi.

Operasyonlar sırasında şüphelilerin; Örgütün sözde "Emniyet Mahrem Yapılanması, Askeri Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması" içerisinde faaliyette bulundukları, Örgütün "Gaybubet Evi" olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandıkları ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları, İfade ve teşhislerde adlarının geçtiği ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyonlar sonucu çok miktarda döviz, Türk Lirası ve dijital materyal ele geçirildi.

Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, "Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" diyerek güvenlik güçlerimize teşekkür etti.

FETÖ'YE YÖNELİK OPERASYONLARIMIZ KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR? 2??9?? ilde FETÖ'ye yönelik düzenlenen "KISKAÇ-20" operasyonlarında 1??0??8?? şüpheli yakalandı?? FETÖ'cülere göz açtırmayacağız. Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle.

Haber Kaynak : haberyaz.com.tr