İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Çeşme'deki Göçmen Olayı Hakkında Açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Çeşme'deki Göçmen Olayı Hakkında Açıklama

ASAYİŞ 9.07.2024 16:52:16 0
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir'in Çeşme ilçesinde meydana gelen trajik olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, "19 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı, Maalesef 7 Düzensiz Göçmenin Cansız Bedenine Ulaşıldı" dedi.

Arama Kurtarma Operasyonu
Olay, Çeşme Karaada'da bir grup düzensiz göçmenin olduğu ihbarı üzerine başladı. Saat 10:47'de bölgeye 4 Sahil Güvenlik Botu, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri ve 1 Sahil Güvenlik Dalış Timi sevk edildi.

Sahil Güvenlik unsurlarının yoğun çalışmaları sonucunda adadan 18 ve balıkçı teknesinden 1 düzensiz göçmen olmak üzere toplam 19 düzensiz göçmen sağ olarak kurtarıldı. Ne yazık ki 7 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşıldı. Hayatını kaybeden göçmenler için Allah'tan rahmet dileyen Bakan Yerlikaya, bir göçmeni daha bulmak için arama kurtarma çalışmalarının titizlikle sürdüğünü belirtti.

Bakan Yerlikaya, "Umut tacirliği yaparak bebeklerin, çocukların, masum insanların ölümüne neden olan göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz" dedi.

Arama kurtarma çalışmalarını gerçekleştiren Sahil Güvenlik ekiplerine teşekkür eden Bakan Yerlikaya, "Allah ayağınıza taş değdirmesin" ifadelerini kullandı.

Haber Kaynak : haberyaz.com.tr