Son Dakika

Zeynepgül Ene ve Ekrem Memnun’dan Açıklamalar

Ocak , 2018 | tarafından ali inbaşı
Zeynepgül Ene ve Ekrem Memnun’dan Açıklamalar
Genel
0

A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Zeynepgül Ene ve Başantrenör Ekrem Memnun, tbf.org.tr için değerlendirmelerde bulundu.

2019 yılında düzenlenecek Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını elde etmek için 10 Şubat 2018 tarihinde deplasmanda Beyaz Rusya ve 14 Şubat 2018 tarihinde de İstanbul’da Estonya ile Eleme Grubu’nda karşılaşacak A Milli Kadın Basketbol Takımının Aday kadrosunun açıklanmasının ardından görüşlerini paylaşan Ene ve Memnun, müsabakaların önemine dikkat çektiler.

Zeynepgül Ene: “Yolumuza Firesiz Devam Etmek İstiyoruz
“Grupta oynayacağımız 6 maçın sonunda hedefimiz grubumuzu lider olarak tamamlamak. O nedenle Beyaz Rusya ile oynayacağımız iki karşılaşma ve deplasmandaki Polonya mücadeleleri liderlik açısından belirleyici olacak. Sporda her türlü sonuç olsa da biz ikinciliği düşünmek istemiyoruz. O nedenle şuanda teknik ekibimizin belirlediği kadroyu en iyi şekilde 10 Şubat’ta oynayacağımız Belarus maçına hazırlayarak çalışmalarımıza başlayacağız. Kolay bir maç olmayacağını biliyoruz. Çünkü rakibimiz de Avrupa Şampiyonası’na katılmak ve en kuvvetli şekilde 2020 Olimpiyat Oyunları’nda yer almak için mücadele edecekler. FIBA, oyuncu listeleri ve kadrolar önümüzdeki hafta netleşeceğinden rakibimizin kadrosunu tam olarak bilmiyoruz. Onu da öğrendikten sonra takım ve kadro üzerinde de çalışmalarımız olacak. İki maçı da kazanarak dört de dört yaparak Avrupa Şampiyonası için yolumuza firesiz devam etmeyi hedefliyoruz.”

Ekrem Memnun: “Averaj Açısından Her Sayı Çok Değerli”
“Belarus ile deplasmanda, evimizde de Estonya ile çok değerli iki karşılaşma oynayacağız. Özellikle deplasmandaki Belarus karşılaşması grup liderliği açısından büyük önem taşıyor. Sonrasında Estonya ile evimizde oynayacağız. Averaj açısından her sayının önemi çok önemi var… O nedenle iki kritik maç bekliyor bizi… Umarım tüm oyuncularımız sağlıklı şekilde hazır olurlar. Çünkü Şubat ayı içerisinde takvim çok yoğun oluyor. O nedenle umarım sakatlık olmadan herkes oynayacak durumda olur. Oyuncularımıza çok güveniyoruz.”

Orgeneral Hulusi Akar'dan Zeytin Dalı Harekatı Denetimleri
Disiplin Sevkleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir