Son Dakika

Yağış Yüzlerce Dönüm Ekili Araziye Zarar Verdi

Haziran , 2017 | tarafından Yasemin DALYAN
Yağış Yüzlerce Dönüm Ekili Araziye Zarar Verdi
Gundem
0

Antalya’nın Manavgat ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan yağmur, Hocalar Mahallesi’nde yüzlerce dönüm ekili araziye zarar verdi.

Manavgat’ta sabah saat 07.00 sıralarında başlayan ve şiddetini artırarak 4 saate yakın devam eden sağanak yağışın büyük zarara yol açtığını belirten Hocalar Mahalle Muhtarı Hüseyin Yanar “Yaz ortasında aniden başlayan yağmur mahallemizde hayatı felce uğrattı.

Kışın bile böylesine afet yaşamadık. 100 dönümün üzerinde domates, 500 dönüm susam, 100 dönüm biber-patlıcan, 3 bin dolayında zeytin ağacı, yüzlerce dönüm alanda saman balyaları, mısır ekili alanlar, toprak altında bekletilen buğday selden zarar gördü.

Sel suları önüne kattığı saman balyalarını derelere ve ekili alanlara taşıdı. Hayvancılık yapan çok sayıda mahalle sakini saman balyaları, mısır ekili alanlar sular altında kaldığı için hayvanlar için yem sıkıntısı had safhada yaşanacak. Yetkililerden bir an önce gerekli incelemeleri yaparak yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.

Mahallelerinin yağmur sularından bu kadar zarar görmesinin sebebinin dere yataklarının yeterli bakımının ve taşlanmasının yapılmamış olmasından kaynaklandığını belirten Yanar, “Birkaç kez düzenleme yapıldı.

Ne var ki yeterince taşlama yapılmadığı için dereleri bitkiler ve ağaçlar kapladı. Bu da sel sularının önünü keserek arazilerin sular altında kalmasına neden oldu” diye konuştu.

Kadir Topbaş'tan Damadı Ömer Faruk Kavurmacı İle İlgili Flaş Açıklama
Manisa’da Gözaltı Sayısı 24’e Yükseldi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir