Son Dakika

Vladimir Putin,Libya sorunundan NATO’yu sorumlu tuttu.

Temmuz , 2019 | tarafından Art haber Net
Vladimir Putin,Libya sorunundan NATO’yu sorumlu tuttu.
Gundem
0

Rusya Devlet Başkanı Putin,”Libya devletini yıkan NATO kararıydı. Sonucu görüyoruz. Kaos” dedi.

İtalya’nın başkenti Roma’ya resmi ziyaret yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ve İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile görüştü.

Putin, İtalya Başbakanı Conte ile düzenlediği basın toplantısında, Libya kriziyle ilgili bir soru üzerine şunları ifade etti:

“Libya’da bugün olanları konuşmadan önce bunun nasıl ve neden başladığını bilmek gerekiyor. Libya devletini yıkan NATO kararıydı. Sonucu görüyoruz. Kaos. Ülkede silahlı gruplar çatışıyor. Biz en kısa zamanda ateşkes ilan edilmesini ve taraflar arasında diyalog başlatılıp, normalleşme sürecine geçilmesini istiyoruz dedi.”

Vladimir Putin, “ABD-Çin arasında ticaret anlaşması olmasını iki taraf için de istiyoruz” ifadesini de kullanarak, “Dünyaya bakarsak ciddi bir ekonomik sorun var. Gelecek yıl kişi başına düşen gelir ve küresel ticaret hacmi düşecek. Bu yüzden anlaşmanın sağlanması için her şey yapılmadır. Anlaşma olursa biz memnun oluruz. Çin üst yönetiminin bir anlaşma için esneklik gösterdiğini biliyorum. Ne olacağını göreceğiz.” açıklamasında bulundu.

Emniyet teşkilatında,2019 yılı genel atamaları.
Anket şirketinden çarpıcı İmamoğlu-Yıldırım raporu!

Bir Cevap Yazın