Son Dakika

Vali Kamçı Koruyucu Ailelerle İftarda Buluştu

Mayıs , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
Vali Kamçı Koruyucu Ailelerle İftarda Buluştu
Kayseri
0

Vali Kamçı Koruyucu Ailelerle İftarda Buluştu

Vali Süleyman Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı, Kayseri’deki 192 öksüz ve yetim çocuğa şefkat yuvası olan Koruyucu Aileler ile iftarda bir araya geldi.

Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen iftar programına Vali Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı başta olmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer ile sayıda davetli de hazır bulundu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, programda yaptığı konuşmada, Bakanlık olarak koruyucu aile sayısını artırmayı hedeflediklerini belirterek, “Sizlerden bir talebimiz var; koruyucu ailelerimiz diğer koruyucu aileleri bizlere getiriyor.

Bir apartmanda bakıyorsunuz komşusunu, kardeşini koruyucu aile yapmış. Dolayısıyla sizlerden koruyucu aile potansiyelimizi iyileştirmenizi istiyoruz. Koruyucu aile olabileceğini düşündüğünüz aileler var ise eğer onları davet edelim, İl Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımızla tanıştıralım ve koruyucu aile olmalarına vesile olalım” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer ise Kayseri’nin koruyucu aile sıralamasında Türkiye’nin üç büyük ilinden sonra ilk sırada yer aldığını ifade ederek, bu başarıda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Vali Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı’ya teşekkür etti.

Vali Kamçı, eşi Ayşe Kamçı ile birlikte koruyucu aileler ile tek tek ilgilenerek, günün anısına çocuklar ve aileleri ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Başkan Çolakbayrakdar, Fevzi Çakmak Sakinleriyle Birlikte
Vali Süleyman Kamçı’nın eşi Ayşe Kamçı Ziyaretlere Devam Ediyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir