Son Dakika

Usta oyuncu Ahmet Mekin’in eşi yaşamını yitirdi!

Şubat , 2020 | tarafından Emrah ÖZĞAN
Usta oyuncu Ahmet Mekin’in eşi yaşamını yitirdi!
Magazin
0

“Sevgi emekti” sözüyle akıllara kazınan usta oyuncu Ahmet Mekin’in 63 yıllık hayat arkadaşı 82 yaşındaki Şükran Kurteli, bu sabah hayatını kaybetti. Eşini hastalığında bir an olsun yalnız bırakmayan Mekin, ölüm haberiyle yıkıldı.

Türk sinemasının emektar oyuncularından, ‘Altın Portakal’ ödüllü Ahmet Mekin’in (Kurteli) (88), kanser tedavisi gören 63 yıllık hayat arkadaşı oyuncu Kumral Şükran Kurteli (82), bu sabah hastanede hayatını kaybetti.

ÖLÜM HABERİYLE YIKILDI

Türk sinemasının efsane jönlerinden Ahmet Mekin’in 63 yıllık eşi Kumral Şükran Kurteli, 2,5 aydır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde onkoloji bölümünde hayata gözlerini yumdu. Eşinin saat 08.00’de yaşamını yitirdiğini öğrenen Mekin, hastaneye geldi. Hastalığından bu yana eşinin başından ayrılmayan Mekin, acı haberle sarsıldı. Kumral Şükran Kurteli’nin cenazesi bugün uçakla Balıkesir’e gönderilecek. Erdek ilçesinde düzenlenecek tören sonrası cenaze burada toprağa verilecek.

2 HAFTA ÖNCE EŞİNE ÖVGÜLER YAĞDIRMIŞTI

Ahmet Mekin, kendisi gibi oyuncu olan eşi için 2 hafta önce verdiği röportajda “1957 yılında eşim Avrupa’da Orhan Kemal’in romanından uyarlanan ‘Suçlu’ filmi ile uğraşıyordu. O tarihlerde tanıştık. Birlikte yaşamaya karar verdik ve eşim o tarihten itibaren oyunculuk yapmayacağını söyledi. Neden diye sordum, ‘Evlilikte, beraber oyunculuk olmuyor’ dedi. O tarihten sonra da sinemaya dönmedi. Bu nedenle 63 yıl süren evliliğimizi o ayakta tuttu. Hem de aslan gibi devam ettirdi. Torunlarımız evlenmeye başladı, çevremiz genişledi ancak bu hastalık bizi çok üzdü” diye röportaj vermişti.

“CAN YOLDAŞIMI KAYBETTİM”

Hastanede çok üzgün olduğu gözlenen Ahmet Mekin, “65 yıllık eşimi kaybetmek çok tarifsiz acı. Ben tüm hazırlığımı kendi ölümüm üzerine yapmıştım. Ne diyeyim, ne söyleyeyim? Hepimizin anasıydı. Çocuklarımın, torunlarımın, hepimizin anasıydı. Can yoldaşımı kaybettim” dedi.

Kaynak; https://www.haberler.com/

Brad Pitt'in Meghan Markle göndermesi Prens William ve Kate Middleton'ı kahkahaya boğdu!
Yeşilcam'ın Ömercik'i Ömer Dönmez son yolculuğuna uğurlandı!

Bir Cevap Yazın