Son Dakika

Türkiye’deki Vaka Sayısı Almanya’yı Geçti!

Haziran , 2020 | tarafından Semiha Hanife Kaygısız
Türkiye’deki Vaka Sayısı Almanya’yı Geçti!
Sağlık
0

Türkiye’de son 24 saat içinde bin 458 yeni vakanın tespit edildiğini açıklayan Bakan Koca, bu “tedbirlerin azaldığını gösteriyor” dedi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı Almanya’yı geçti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin son verileri açıkladı. Bakan Koca’nın Twitter üzerinden açıkladığı tabloya göre, son 24 saat içinde Türkiye’de bin 458 yeni vaka kaydedildi ve 21 kişi daha yaşamını yitirdi.

Salgının başlamasından bu yana toplam vaka sayısı 193 bin 115’3 yükseldi, toplam 5 bin 46 kişi de COVID-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

Bakan Koca, bugünkü verilerle ilgili değerlendirmesinde “Yoğun bakım hasta sayımızda bir artış oldu. Ancak hastalarımızın yoğun bakımda kalma ve toplam tedavi süreleri kısalmış durumda. Yeni vaka sayılarımızsa tedbirlerin azaldığını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de bir gün içinde kaydedilen vaka sayısı Haziran ayı başında binin altına düşmüştü, ancak günlük yeni vaka sayısı 12 Haziran’dan bu yana binin üzerinde seyrediyor.

TÜRKİYE’DEKİ VAKA SAYISI ALMANYA’YI GEÇTİ

Bugün açıklanan veriler Türkiye’deki vaka sayısının Almanya’yı geçtiğini gösteriyor. Robert Koch Enstitüsü’nün verilerine göre, Almanya’da Perşembe sabahı itibariyle 24 saat içinde 630 yeni vaka tespit edildi. Böylelikle tespit edilen toplam vaka sayısı 192 bin 79’a yükseldi. 13 kişinin daha yaşamını  yitirmesiyle toplam ölü sayısı da 8 bin 927’ye çıktı.

Robert Koch Enstitüsü, Almanya’da her 13 bin kişiden birine koronavirüs bulaştığını tahmin ediyor. Enstitü’nün açıklamasına göre, uzun bir süre tespit edilen yeni vaka sayısının düşmesine rağmen bu eğilimin durduğu gözlemleniyor.

Kaynak; https://www.dw.com/tr/

DSÖ: Vaka Sayısı 10 Milyonu Aşabilir!
Avrupa'da Remdesivir'e Yeşil Işık!

Bir Cevap Yazın