Son Dakika

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası tespit edildi!

Mart , 2020 | tarafından Yücel Hızman
Türkiye’de ilk koronavirüs vakası tespit edildi!
Sağlık
0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’deki koronavirüs önlemleri ve çalışmalardaki son durumla ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamasında Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini ifade ederek, “Size üzücü ve korkutucu olmayan haberi bildirmek istiyorum. Bir vatandaşımızın sonucu pozitif çıktı. Dış dünyadan tamamen izole edildi açıklamasına yer verdi.

Hastanın virüsü Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Aile bireyleri ve yakın çevresindeki tüm kişiler bu anlamda gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmektedir. Hasta mahremiyetinin korunması açısından detaylı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamış olup bu ülkemizde görülen ilk vakadır. Verilere göre tanı erken teşhis edilmiştir. Virüs bulaşmışsa bile bu çok sınırlıdır.

Türkiye’nin süreç boyunca bu olasılığa hazır olduğunu ifade eden Bakan Fahrettin Koca, yayılmayı önleyici tedbirler alındığını vurgulayarak, hastalığın ülkenin herhangi bir yerinde görülme ihtimaline karşı sağlık personeli ve hastane hazırlıklarının çok önceden hazırlıklarını tamamladığını ifade etti.

İkinci koronavirüs vakasıyla ilgili açıklama!
Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahil çalışanlarının izinlerini iptal etti!

Bir Cevap Yazın