Son Dakika

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği: ‘Önce Futbol, Sadece Futbol’

Mart , 2017 | tarafından ali inbaşı
Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği: ‘Önce Futbol, Sadece Futbol’
Spor
0

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Yönetim Kurulu, TFF tarafından tüm maçlara spordaki şiddete dikkat çekmek amacıyla çıkılan pankart sonrası açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada; “Geçtiğimiz hafta sonu oynanan tüm liglerdeki maçlarda takımlarımız, son zamanlarda futbolda artan şiddete ve saldırılara dikkat çekmek için ”ÖFKEYLE DEĞİL, SAYGIYLA GÜZELDİR FUTBOL” pankartı ile çıkmıştır. Bu bağlamda, bizden desteklerini esirgemeyen, TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören ve Sayın Cengiz Zülfikaroğlu’na teşekkür ederiz. Ayrıca, maçlardan sonra canlı yayına çıkarak fikirlerini beyan eden, başta Mehmet Topal, Selçuk İnan, Emre Belözoğlu ve Olcay Şahan olmak üzere tüm futbolcu kardeşlerimize de teşekkür ederiz” denildi.

Yazılı yapılan açıklamada; “Futbolun olmazsa olmazı futbolculara karşı, son zamanlarda fiziki saldırıların olması son derece üzücüdür. Futbol, hepimizin sevdiği, değer verdiği bir oyun ve hep beraber değerli kalmasını sağlamalıyız. Maalesef, yaşanan şiddet olayları sadece Süper Lig ve TFF 1. Lig’de olmuyor. Süper Lig ve TFF 1.Lig, canlı yayın ve basın yoluyla doğal olarak gündeme gelirken, Spor Toto 2.Lig ve Spor Toto 3. Lig’de maçların yayınlanmaması, basının ilgisinin az olması gibi sebeplerden dolayı yaşanan birçok üzücü olay gündeme bile gelmemektedir. Bu olaylar sadece tribünde yada stat dışında yaşanan olaylar olarak kalmamaktadır. Daha üzücü olan, deplasmana giden takımların koridorlarda ve soyunma odası çevresinde taciz, hakaret ve saldırıya uğramasıdır.

Süper Lig’den Spor Toto 3. Lig’e kadar tüm liglerde oynayan futbolcu kardeşlerimizin elbette sorunları vardır. Bir çoğu bu sorunları belli etmeden ve yansıtmadan işini en iyi şekilde yapmaya çalışmaktadır” açıklamasını yaptı.

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği olarak isteğimiz şudur ki;

-Oyuncuların kazandıkları primleri, alacağına mahsuben hak ediş olarak yatırıp sonra alacağın yok diyerek hakları gasp edilmesin.

-3. Lig’de oynayan futbolcuların askerlik sorunu transfer görüşmelerinde aleyhlerine koz olarak kullanılmasın.

-3. Lig’deki futbolcular, askerlik sorunu bahane edilerek alacağının yarısını yada tamamını bırakması için tehdit edilmesin.

-Aylarca hak ettiği ücreti alamayan oyuncu mecbur kaldığında parasını tahsil etmek istediğinde hain ilan edilmesin.

-Alacağını ortalama 2-3 ay geç tahsil edebilen oyuncunun gösterdiği anlayış ve fedakarlık gözardı edilmesin.

-Futbolcular maç kaybettiği için saldırıya uğramasın, formaları ve kulüpleri için en iyisini yapmaya çalıştıkları unutulmasın.

-Bir kısım yöneticiler kendini kurtarmak için futbolculara mobbing yapmasın ve oyuncuları taraftarın önüne atmasın.

-Ligde kalma kesinleşince yada hedefi kalmayınca, oyuncuya ödeme yapmamak için kadro dışı bırakılmasın, alacağını bırakması istenmesin…

Sonuç olarak;
Futbolcusu, taraftarı, yöneticisi ve basını ile pankartta yazdığı gibi birbirimize ”SAYGI” lütfen….
Saygılarımızla

Beşiktaş - Olympiakos Mücadelesini İngiliz Hakem Yönetecek
Kenan Sofuoğlu'na Destek Yağıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir