Son Dakika

TSK’dan Hazır Olun Talimatı

Eylül , 2018 | tarafından ali inbaşı
TSK’dan Hazır Olun Talimatı
Gundem
0

Esad’ın ve Rusya’nın İdlib’e yönelik bombardımanı devam ederken, TSK, ÖSO’ya, “Askeri sevkiyata hazır olun” talimatı verdi. Suriye sınırındaki tank ve zırhlı sayısı da 2 katına çıkarıldı. Türkiye, İdlib’de sivillerin öldürülmesine kayıtsız kalmayacak.

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı bölgeleri ve İdlib hattındaki Türk askeri sayısı 30 bini geçti. Son 15 günde sınırda konuşlu zırhlı ve tank sayısı iki katına çıkarıldı. Stratejik noktalara füze rampaları ve topçu bataryaları yerleştirildi. Suriye rejiminin ve Rusya’nın İdlib’e yönelik bombardımanı sürerken, TSK’dan AZEZ, CERABLUS, AFRİN, El Bab ve Çobanbey hattındaki ÖSO birliklerine, “Askeri sevkiyata hazır olun” talimatı gitti.

Rusya ve Esad güçleri İdlib’e yönelik bombardımanları arttırdı. Son 2 günde 58 nokta vuruldu. Cisr el Şugur, Sahlel Gab ve Morek bölgelerinde yoğunlaşan kara ve hava bombardımanlarında çoğu sivil 29 kişi hayatını kaybetti. Türkiye ise tansiyonun her dakika yükseldiği bölgeye dönük askeri önlemlerini arttırıyor. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı bölgeleri ve İdlib hattında konuşlu 12 gözlem noktası ile birlikte sınırdaki Türk askeri sayısı 30 bini geçti.

CHP'nin Kalesi İzmir'de Muharrem İnce'ye Protesto
Kara Kuvvetleri Komutanlığına FETÖ Operasyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir