Son Dakika

TBMM’den ‘internete erişim kısıtlaması’ ile ilgili açıklama!

Temmuz , 2020 | tarafından Yücel Hızman
TBMM’den ‘internete erişim kısıtlaması’ ile ilgili açıklama!
Genel
0

Meclis genelinde 2019’dan bu yana film ve dizi sitelerine çeşitli erişim kısıtlamasının uygulandığı, bu kısıtlamaların, sosyal medyayla ilgili düzenleme tanımıyla bir bağlantısının bulunmadığı bildirildi.

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığından yapılan açıklamada, “milletvekillerinin internet erişiminde zorluk yaşadıkları” yönündeki şikayetler üzerine, bu kapsamda herhangi bir içerik üretmeyen ve bireysel abonelik üzerinden işleyen platformların mesai saatleri içinde yoğun kullanıldığının tespit edildiğine işaret edilerek, Mart 2020’de idari personel için aralarında Netflix’in de bulunduğu sitelere erişim kısıtlamasının getirildiği belirtildi.

Meclis’in internet kapasitesinin güçlendirilmesi için yapılan çalışmalar esnasında, bu tür platformların yoğun kullanımının devam ettiği ve internet kapasitesini büyük oranda düşürdüğünün anlaşılması üzerine kısıtlamanın, 26 Haziran Cuma gününden itibaren kurum geneline uygulandığı hatırlatıldı.

TBMM genelinde 2019’dan bu yana film ve dizi sitelerine çeşitli erişim kısıtlamasının zaten uygulandığı, söz konusu kısıtlamanın, sosyal medyayla ilgili düzenleme hususuyla herhangi bir bağlantısının bulunmadığı ifade edildi.

Bakan Albayrak: Katar ziyareti açıklaması.
TBMM'nin çalışma süresinin uzatılmasına ilişkin karar!

Bir Cevap Yazın