Son Dakika

“Suriye’de, Türkiye’nin Olmadığı Hiçbir Adımın Atılması Mümkün Değildir”

Nisan , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
“Suriye’de, Türkiye’nin Olmadığı Hiçbir Adımın Atılması Mümkün Değildir”
Politika
0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Üsküdar 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı.

Kongre öncesinde Vakıfbank Spor Salonu önünde kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra salona geçerek, partililere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

Marmaray, Avrasya Tüneli, Ümraniye Metrosu ile yapımları tamamlanmak üzere olan Çamlıca Camii ve radyo televizyon kulesine işaret ederek, son yıllarda İstanbul’da yaptıkları dünya çapındaki projelerin önemli bir bölümünün Üsküdar’da olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar Meydanı ile Harem-Beylerbeyi arasındaki sahil düzenlemesinin bu yıl tamamlanacağını açıkladı.

Konuşmasında tarihî eser restorasyonlarının yanı sıra, eğitim, sağlık ve ulaşım alanlarında Üsküdar’da belediye ve kamu kurumları tarafından gerçekleştirilen yatırımlarından ve hizmetlerinden örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rahmetli Neşet Ertaş, ‘aşkınan çalışan yorulmaz’ diyor. Gerçekten de aşkla çalışıldığı zaman imkânlar ne olursa olsun, mazeret değil, sadece hizmet üretilir” diye konuştu.

Bugünkü Türkiye ile dünkü Türkiye karşılaştırıldığında, bu sözün daha anlamlı hâle geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bırakınız bölgesini, kendi ülkesinin sınırları içinde dahi kontrol sağlamakta zorlanan bir Türkiye’den, sınır ötesi operasyonlarındaki başarılarıyla dünyaya parmak ısırtan bir Türkiye’ye geldik” ifadelerini kullandı.

"Bölgesel Barışın, Akıl Ve Sağduyunun Tarafı Olmayı Sürdüreceğiz"
“Biz Bugünlere Medya Operasyonlarıyla Değil, Manşetlerle Çarpışa Çarpışa Geldik”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir