Son Dakika

“Şimdiki Türkiye’de ‘Dünya Beşten Büyüktür’ Diyen Bir Devlet Anlayışı Hakim”

Nisan , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
“Şimdiki Türkiye’de ‘Dünya Beşten Büyüktür’ Diyen Bir Devlet Anlayışı Hakim”
Gundem
0

Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Adalar İlçe Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi’nde konuştu.

Kavakcı, AK Parti’nin siyaset değil, dava partisi olduğunu belirtti.

Kendisinin doğup büyüdüğü Türkiye’de her şeyin daha farklı olduğunu dile getiren Kavakcı, şöyle konuştu:

“Bizleri Alevi-Sünni, Kürt-Türk, sağcı-solcu, başı örtülü-başı örtüsüz diye ayırmaya çalıştılar, birbirimize düşürmeye çalıştılar, kutuplaştırmaya çalıştılar ama millet ferasetiyle buna asla izin vermedi. O zamanki devlet anlayışı millete hizmet etme yönünde değildi. Millete hizmet yolunda dertlenenler yoktu.

Devlet vatandaşına tepeden bakar, onu kategorileştirir, istediği kalıba uymayanları yok sayardı. Gerekirse hayallerinin, gerekirse hayatlarının üzerinden silindir gibi gelip geçerdi. Ben inançlıyım, ben Aleviyim, ben Ermeniyim, ben Romanım dediğinizde, bizi biz yapan değerlerle bizi yok sayardı.

Şimdi baktığımızda millete hizmet için var olan bir devlet anlayışını görüyoruz. Şimdiki Türkiye’de ‘dünya beşten büyüktür’ diyen ve sadece kendi ülkesinin mazlumları ve vatandaşlarının değil, bütün dünya mazlumlarının dertleriyle dertlenen, onlar için mücadele eden, zalimin karşısında dimdik duran, mazlumun göz yaşlarını silen, ‘bizim eve çay içmeye gelir misiniz?’ diyen 5 yaşındaki kız çocuğunun elinden tutup sürükleyebildiği bir devlet anlayışı hakim.”

Eskiden insan sayılmak için mücadele verildiğini anlatan Kavakcı, şimdi bölgede huzurun sağlanması için hep birlikte mücadele verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

“Hamasetten Uzak, Yörüklüğe Yakışır Bir Çalıştay Olacak”
“AK Parti Vefa Ve Vizyon Partisidir”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir