Son Dakika

“Savunma Sanayisinde İhracatı Artıran Bir Türkiye Var”

Temmuz , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
“Savunma Sanayisinde İhracatı Artıran Bir Türkiye Var”
Politika
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaret vesilesiyle bulunduğu Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında, yemin ettikten sonra ilk resmî yurt dışı ziyaretini Azerbaycan’a yaptığını vurgulayarak, baş başa ve heyetler arası görüşmelerde bugüne dek yapılanları ve bundan sonra yapılması gerekenleri değerlendirip gözden geçirme imkânı bulduklarını ifade etti.

Azerbaycan ile enerji ve savunma sanayii konusundaki ilişkilerin ve atılan adımların büyük önem arz ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, TANAP’ın hem Türkiye hem de Azerbaycan açısından ve Azerbaycan-Avrupa bağlantısını sağlaması açısından önemine dikkat çekti.

Bu projenin gerek iki ülkenin kardeşliğinin bir tezahürü olarak gerekse stratejik bir yatırım olması bakımından önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TANAP’la ilgili olarak Eskişehir’de attığımız adım gerçekten hayati bir adımdı.

Bütün bunların ötesinde yine Azerbaycan’ın yatırım noktasında Türkiye’deki Aliağa yatırımı gerçekten her türlü takdirin üzerindedir. Bu yatırım ilk atıldığı gün değil, her geçen gün daha da gelişerek devam eden, büyüyen bir yatırım olarak kendini gösteriyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC’de
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Zagulba Sarayında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir