Son Dakika

Rus vekilin gelişi ülkeyi karıştırmıştı!

Temmuz , 2019 | tarafından Art haber Net
Rus vekilin gelişi ülkeyi karıştırmıştı!
Gundem
0

Gürcistan Başsavcılığı, bir Rus milletvekilinin başkent Tiflis’te düzenlenen 26. Ortodoks Parlamentolar arası Genel Asamblesi toplantısına katılmasına tepki olarak başlayan protestolar sonucu bazı göstericilerin 20 Haziran’ı 21 Haziran’a bağlayan gece darbe girişiminde bulunduğunu bildirdi.

Gürcü Savcı Koka Katsitadze, Gürcistan Başsavcılığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Tiflis’te 19 Haziran’da başlayan 26. Ortodoks Parlamentolararası Genel Asamblesi’nin ikinci gün oturumuna, Rusya heyetinde yer alan Rusya Komünist Partisi üyesi ve Rusya Devlet Duması milletvekili Sergei Gavrilov’un başkanlık yapmasına tepki olarak başlayan protestolar ve sonrasındaki gelişmelerle ilgili yürütülen soruşturmaya ilişkin bilgiler verdi.

Katsitadze, 20 ve 21 Haziran’da protestocuların parlamento binasını kuşatması sırasında bazı grupların şiddet kullanması üzerine Başsavcılık ve Gürcistan İçişleri Bakanlığının ortak soruşturma yürüttüğünü açıkladı.

Öte yandan göstericiler, Tiflis’te 21 Haziran’da emniyet güçlerinin protestocuları dağıtması sırasında çok sayıda kişinin yaralanmasından sorumlu tuttukları İçişleri Bakanı Giorgi Gakharia’nın istifası yönündeki taleplerini her gün parlamento binasının karşısında bir araya gelerek tekrarlıyor.

Donald Trump'ın nüfus sayımında vatandaşlık sorusu için kararname çıkaracağı iddiası!
ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Bir Cevap Yazın