Son Dakika

RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy’dan Kamuoyuna Duyuru

Temmuz , 2016 | tarafından Art haber Net
RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy’dan Kamuoyuna Duyuru
Gundem
0

RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy dün akşam itibari başlayan ve gece boyunca devam eden baskı ve alıkoymalarla alakalı kamuoyuna bir duyuru iletti.

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf GÜRSOY, dün akşam ve gece boyunca gerçekleşen olaylarla ilgili olarak, “Demokrasiye ve milletin iradesine yapılan her türlü saldırının karşısındayız.” dedi.

RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, başta TRT ve CNN Türk olmak üzere, yayınları durdurmaya yönelik girişimlere sert tepki gösterdi ve şu ifadelerde bulundu:

“Demokrasinin vazgeçilmez güçlerinden biri olan medya, bu darbe girişiminde çok iyi bir sınav vermiştir. Medya mensupları hayatları pahasına görevlerini yerine getirmiştir. TRT’de meslektaşlarımızın rehin tutulması ve silah zoruyla darbe bildirisi okumaya mecbur bırakılması utanç verici bir durumdur. CNN Türk yayınlarının sürdürülebilmesi için yönetici ve çalışanlarının insan üstü gayret ve çabaları takdirle şayandır. Ayrıca bazı yerel televizyon kanallarının uydu yayınlarının kesilmesi girişimi de yayıcılığımız açısından kabul edilemez bir durumdur.”
Yerel, bölgesel ve ulusal radyo ve televizyon yayıncılığının önemli bir kamu hizmeti olduğunu belirten RATEM Başkanı Yusuf GÜRSOY, “Buna zarar verecek, yayınları engellemeye yönelik her türlü olumsuzluklarla mücadele etmek aslı görevlerimizdendir.” dedi.

“Bu zor günleri, ülke olarak atlatacağımıza inanıyoruz” ifadesini kullanan GÜRSOY, “Demokratik değerlerimize sahip çıkmak zorundayız” dedi.

THY’den ’Bilet’ Güvencesi
Sinop Valisi Görevinden Alındı

Bir Cevap Yazın