Son Dakika

Randevu Sistemi Uygulanacak!

Haziran , 2020 | tarafından Semiha Hanife Kaygısız
Randevu Sistemi Uygulanacak!
Gundem
0

Bolu Valiliği, normalleşme süreci içerisinde ziyaretçilere açılan doğa harikaları Abant Gölü ve Gölcük Tabiat Parkları ile Yedigöller Milli Parkı’na girişlerine randevu sistemi getirdi.

Türkiye’nin her yerinden yıl boyunca yüz binlerce turistin ziyaret ettiği doğa harikalarında yoğunluğu önlemek için İl Hıfzıssıhha Meclisi girişlerin randevulu olması yönünde karar aldı. 1 ay içerisinde uygulamaya geçmesi beklenen kararda gelmeden önce randevu alınacağı duyuruldu. Aynı zamanda belli bir ziyaretçi sayısının üstüne çıkılmayacak.

VALİLİK AÇIKLADI

Bolu Valisi Ahmet Ümit, “İlimizdeki Abant, Gölcük, Yedigöller gibi Milli Parkların yıl boyu aşırı yoğunluğu göz önünde bulundurularak, ziyaretçi yığılmalarının önüne geçmek ve sosyal mesafe kuralına uyum sağlamak amacıyla, ziyaretçi kapasitesinin ilgili kurumlarca tespit edilmesine, yine ilgili kurumlarca yoğunluğu önlemek için Valilik Makamıyla koordineli olarak, Türkiye’nin her bölgesinden görülüp kullanılabilecek teknik içerikli randevulu sistem oluşturulmasına, randevulu sistem hazırlıklarının yapılarak 1 ay içinde uygulamaya konulmasına karar verilmiştir” diye konuşuldu.

 

 

PKK Elebaşı Karayılan'dan İtiraf!
Mayıs Ayı Ödemeleri!

Bir Cevap Yazın