Son Dakika

“PKK-PYD’nin DEAŞ’la Mücadelesi Koca Bir Yalandan İbarettir”

Ocak , 2019 | tarafından ali inbaşı
“PKK-PYD’nin DEAŞ’la Mücadelesi Koca Bir Yalandan İbarettir”
Gundem
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “PKK-PYD’nin DEAŞ’la mücadelesi koca bir yalandan ibarettir. Bu iki örgüt arasındaki kavga, ilke değil, çıkar kavgasıdır. DEAŞ gidip PKK-PYD geldiğinde, masum insanlar açısından, araçların ve binaların üzerindeki paçavralar dışında, değişen hiçbir şey olmamaktadır. Türkiye’nin bu iki örgütü birlikte hedef alması, etnik veya dini bir husumetten değil, tam tersine teröristlere karşı izlediği politikadan kaynaklanmaktadır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“31 MART MAHALLİ SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE TBMM’Yİ YOĞUN BİR GÜNDEM BEKLİYOR”

31 Mart mahalli seçimleri öncesinde TBMM’yi yoğun bir gündem beklediğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, millete taahhüt ettikleri kanunların çıkartılması için komisyonlarda ve genel kurulda milletvekillerine önemli görevler düştüğünü söyledi.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, birilerin Meclis’i çalıştırmamak, millî iradenin tecellisini engellemek için tüm güçleriyle çalışacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekillerine hitaben, “Sizlere düşen, hem bu kifayetsizlere hak ettikleri cevapları vermek, onlara meydanın boş olmadığını göstermek hem de yasama sürecinin kesintisiz çalışmasını sağlamaktır” diye konuştu.

Her yerde olduğu gibi Meclis’te de saflar netleştiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir yanda AK Parti ve onunla ülkenin, milletin, devletin bekası konusunda birlikte yol yürüyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile yerli-millî duruş sahibi kesimler vardır. Diğer yanda ise, ana muhalefet partisi ve artık onunla aynı yolda yürüdüğü gün gibi aşikâr hâle gelen bölücü örgütün güdümündeki parti ile benzeri yapılar vardır” ifadelerini kullandı.

Milletin, bu net fotoğraflar arasında bir tercih yapacağını, Türkiye’de yerli-milli siyasetin karşılığının yüzde 100 olduğuna inandıklarını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Oy alamadığımız seçmenleri, gönüllerine giremediğimiz, belki de bunun için henüz kendilerine ulaşamadığımız vatandaşlarımız olarak görüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “PKK/PYD/YPG Kürt Kardeşlerimizin Temsilcisi Olamaz”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir