Son Dakika

Peru’dan Türkiye dahil 100 ülkeye davet ricası!

Temmuz , 2019 | tarafından Art haber Net
Peru’dan Türkiye dahil 100 ülkeye davet ricası!
Gundem
0

Peru Dışişleri Bakanı Nestor Popolizio, Venezuela’daki krize ilişkin gelecek ay yapılacak Lima Grubu toplantısına Türkiye, Rusya ve Çin’in de dahil olduğu çok sayıda ülkeyi davet ettiklerini açıkladı.

Dışişleri Bakanı Popolizio, Rusya, Çin, Türkiye ve ABD de dahil olmak üzere 100 ülkenin dışişleri bakanlarına, Peru’nun başkenti Lima’da 6 Ağustos’ta yapılacak zirveye katılmaları için davetiye yollandığını kaydetti.

Açıklamada, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile muhalif lider Juan Guaido’ya zirvenin “kutuplaştırılmaması” için herherhangi bir davet gönderilmeyeceği belirtildi.

Zirvenin amacının, Venezuela’daki krizin çözümüne yönelik ilk kez tüm tarafları bir araya getirerek tarafların ne düşündüğünü görmek olduğunu belirten Popolizio, “Bu konuya müdahil olan herkesten talebimiz, çözümün bir parçası olmaları ve krizi derinleştirmeden ‘iyi niyet ve diyalog’ sunmasıdır.” denildi.

Popolizio, Venezuela’da adil ve güvenli seçimler için uluslararası toplumun rol oynaması gerektiğini vurgulayarak, sayıları 4 milyonu bulan Venezuelalı göçmenlerin bölgedeki etkilerinin de değerlendirme kapsamına alınacağını ifade etti.

Sayın Bakanımızın Sierra Leone ve Nijer Dışişleri Bakanlarıyla görüşmeleri
Donald Trump'ın nüfus sayımında vatandaşlık sorusu için kararname çıkaracağı iddiası!

Bir Cevap Yazın