Son Dakika

Özel Güvenlik Görevlileri Eğitim Programı

Şubat , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
Özel Güvenlik Görevlileri Eğitim Programı
Asayiş
0

Özel Güvenlik Görevlileri Eğitim Programı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PYD/PKK, Afrin’den İdlib’deki Atme sığınmacı kampına havan topu saldırısı düzenlemesine ilişkin “Hani birileri PYD’nin terör örgütü olduğuna ikna olmamış ya, elinde istihbarat yokmuş ya, hani birileri 5 bin tır silahı DEAŞ’la savaşmak için vermiş de Türkiye’nin endişe etmesine gerek yokmuş ya, hani birileri güya sivil kayıplar konusunda endişeliymiş de Türkiye’ye itidal çağrısında bulunuyormuş ya… Kafalarında hangi soru varsa cevabı işte dünkü Atme saldırısında mevcuttur.

Hiç kimse bu meseleyi ‘İnsanlığın geldiği nokta’ veya ‘Efendim Orta Doğu politikalarındaki yanlış adımlar’ gibi beylik ve kokuşmuş ifadelerle sulandırmaya çalışmasın. Kimin ne olduğu, ne yaptığı gayet açıktır ve nettir. Silahı veren bellidir, silahı kullanan bellidir, silahın kime doğrultulduğu da bellidir. PYD teröristtir, PKK ile aynıdır.” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’nca düzenlenen Özel Güvenlik Görevlileri Eğitim Programı’nda konuşan Soylu, terör operasyonlarında, terör eylemlerinde, bir terör eylemi olması nedeniyle 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılması sırasında, Fırat Kalkanı Harekatı’nda ve son olarak Zeytin Dalı Operasyonu’nda bu ülkenin selameti uğruna şehit düşen asker, polis, jandarma ve sivil vatandaşlara rahmet diledi.

Dünyanın ve bu coğrafyada olup bitenleri izleyenlerin dikkatini Atme saldırısına çekmek istediğini ifade eden Soylu, şunları söyledli:

“Bunun için dün Reyhanlı’nın tam karşısındaki Atme kampına yapılan roket saldırısı sonucu hayatını kaybeden sivillere de rahmet diliyorum.

Hani birileri PYD’nin terör örgütü olduğuna ikna olmamış ya, elinde istihbarat yokmuş ya, hani birileri 5 bin tır silahı DEAŞ’la savaşmak için vermiş de Türkiye’nin endişe etmesine gerek yokmuş ya, hani birileri güya sivil kayıplar konusunda endişeliymiş de Türkiye’ye itidal çağrısında bulunuyormuş ya…

Kafalarında hangi soru varsa cevabı işte dünkü Atme saldırısında mevcuttur. Hiç kimse bu meseleyi ‘İnsanlığın geldiği nokta’ veya ‘Efendim Orta Doğu politikalarındaki yanlış adımlar’ gibi beylik ve kokuşmuş ifadelerle sulandırmaya çalışmasın. Kimin ne olduğu, ne yaptığı gayet açıktır ve nettir. Silahı veren bellidir, silahı kullanan bellidir, silahın kime doğrultulduğu da bellidir. PYD teröristtir, PKK ile aynıdır.”

Amerika’nın terör örgütlerine silah temin ettiğini dile getiren Soylu, bunun üzerinin örtülecek bir tarafının olmadığını, sivil kayıpları önemsediğini anlatan dünya kamuoyunun ve onun temsilcilerinin burada söyleyecek sözlerinin olması gerektiğini aktardı.

TSK'dan Basın Açıklaması
TSK'dan Basın Açıklaması

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir