Son Dakika

‘O Pilotun Gözlerinin İçine Bakmak İstiyorum’

Kasım , 2016 | tarafından Art haber Net

15 Temmuz’daki darbe girişiminde, FETÖ’cü hain pilot tarafından Özel Harekat Daire Başkanlığı’na atılan bomba sonrasında şehit olan Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit’i şehit eden misket bombasının parçası ve özel eşyaları ailesi tarafından hazırlanan vitrinde sergileniyor.

Kızını şehit eden misket bombasını göstererek ağlayan baba Yahya Kemal Yiğit, “O bombayı atan pilotun gözlerinin içine bakmak istiyorum” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminde sırasında FETÖ’cü hain pilotun Ankara Gölbaşı’nda bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı’na attığı bomba sonrasında 42 Özel Harekatçı şehit olmuştu. Şehit olanlardan Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit’in Kayseri’nin Bünyan ilçesinde oturan ailesi, şehit Cennet Yiğit’in Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki operasyonda giydiği botlar, Özel Harekat üniforması, nişanlandığında kesilen kurdele, tuvalleri boyamakta kullandığı fırçalar, kendisini şehit eden misket bombasının parçası ve patlamada kullanılamaz hale gelen telefonunun da bulunduğu bir vitrin yaptırdı.

Şehit Cennet Yiğit’i ve 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini unutturmayacaklarını söyleyen baba Yahya Kemal Yiğit, “Cennet daha 7.-8. sınıfa giderken polis olmaya karar vermişti. Ama Allah ona üniversitede kısmet etti. Yani polis olmayı çok seviyordu” diyerek nasıl polis olduğunu anlattı.

Cennet Yiğit vedalaşır gibi fotoğraf çektirdi

Cennet’in en son Ramazan Bayramı’nda Kayseri’ye geldiğini ve tüm akrabalarıyla buluştuğunu anlatan baba Yahya Kemal Yiğit, “Şehit olmadan bir hafta önceydi. Bizi bayram ziyaretine gelmişti ve gitmeden bir gün önce, Cuma günüydü. Akşam üzeri kamuflajlarını da giymişti. Bahçeye çıktı ve ‘Haydi, hep birlikte aile fotoğrafı çekinelim.’ dedi. Aile fotoğrafı çekindikten sonra herkesle ayrı ayrı fotoğraf çekindi. Sanki vedalaşır gibi. En son anneannesini çağırdı ve ‘Gel benim pamuk anneannem, seninle de fotoğraf çekinelim.’ dedi ve sarılarak ‘ben şehit olacağım ve önce seni yanıma alacağım, daha sonra da yedi sülaleni kurtaracağım.’ dedi. Bu şehit olmadan tam bir hafta önceydi. Cumartesi günü yolcu ettik ve Pazartesi günü mesaiye başladı. Cuma günü de bu olay oldu” diye konuştu.

15 Temmuz gecesinde hiç bir şeyden haberinin olmadığını söyleyen Yahya Kemal Yiğit, “Alanya’dan bir arkadaşım aradı beni. ‘Askeri darbe oluyormuş’ dedi. Ben de ne darbesi diyerek şaşırdım ve televizyonu açtım. O zaman haberimiz oldu. Cumhurbaşkanımızın televizyondan halka seslenişini izledim. Eşimle helalleştim. Komşumu aradım ve ben çarşıya gidiyorum dedim. Bu hainler bu darbeyi gerçekleştirirlerse bize yaşama hakkı tanımazlar.

Hiç olmazsa gidelim sokakta şerefimizle ölelim. Sabah 5’e kadar biz de sokaktaydık. Daha sonra eve geldim. Tabi Cennet’ten haber alamıyorduk. Daha sonra da Ankara’ya gittik. Tabi o zaman öğrendik çocuğumuzun şehit olduğunu. Allah o günleri bu millete bir daha yaşatmasın. Bizim çocuğumuz şehit oldu. Adı Cennet’ti, Allah’ın cennetinde şu anda ama o darbe girişimde bulunan namussuzlar şu anda inan ki keşke biz de o sokaklarda sürünsek diyorlar ve yalvaracaklar.

Allah onlara o acıyı yaşatacak. Bizlere bu acıyı yaşattılar ama benim çocuğum şerefiyle, haysiyetiyle şehit oldu. Onlarda ebediyen Allah’ın cehenneminde azap görecekler. Biz buna inanıyoruz çünkü Allah’ın Kur’an-ı Kerim’inde sözü var. Biz Allah’a iman etmiş insanlarız. Onun için de Allah onları kahretsin diyorum başka da bir şey demiyorum” ifadesinde bulundu.

Yeni Anayasa Konusunda Kritik Hafta
TSK'dan Flaş Açıklama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir