Son Dakika

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

Ocak , 2018 | tarafından Şeyda Garan
NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı
Kayseri
0

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, basının demokratik hukuk devletinin temel taşlarından biri olduğunu belirterek,basının olmadığı bir ülkede demokrasiden ve özgürlüklerden söz edilemeyeceğini söyledi.

Tüm gazetecilerin10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, iletişim kanallarının ve araçlarının çeşitlendiği günümüzde ilkeli ve tarafsız yayıncılıkanlayışıyla emek veren basın çalışanlarının, toplumu bilgilendirmek adına önemli bir görevüstlendiğini belirterek basının, halkın haber alma, kamuoyu oluşturma, ifade ve düşünce özgürlüğünün güvencesi olduğunu söyledi.

Rektör Prof. Dr. Kerim Güney mesajında şu ifadelere yer verdi: “Demokrasinin temel taşlarından olan basın, kurumlarla bireyler arasında bilgi akışını sağlayarak, devletle vatandaş arasında köprü görevi üstlenmektedir.

Ülkemizin her alanda gelişmesine ve güçlenen demokrasisine basınımızın katkısı büyüktür. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak, vatandaşın en doğal hakkı olan doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, fedakârlık içerisinde görevini yerine getirmeye çalışmaktadır.

Her şartta, zaman mefhumu gözetmeksizin görevlerini en iyi şekilde yerine getirme çabasında olan, kamu hizmetlerinin yürütülmesindeçok önemli katkılar sağlayan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, başarılar dilerim.”

 

Kayseri'de Atık Su Arıtma Tesisi İle Kollektör ve Kısmi Toplayıcı Hatları Projesi Başlıyor
Kayseri'nin Acı Kaybı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir