Son Dakika

Meral Akşener Elazığ’da Konuştu

Haziran , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
Meral Akşener Elazığ’da Konuştu
Gundem
0

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener seçim çalışmaları kapsamında Elazığlı vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Tüm engellemelere rağmen seçim çalışmalarına devam eden Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Malatya’dan sonraki durağı Elazığ oldu. Seçim otobüsüyle vatandaşları selamlayarak miting alanına gelen Akşener’i, on binlerce Elazığlı büyük bir coşku ile karşıladı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sahneye gelen Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

FATİHA BİLMEZLER’ DİYENLERLE

“Erken seçim dediler şimdi çok pişmanlar çünkü bir seçime girme yolunu açtık. Birbirine benzemezlerin nasıl yan yana geldiğini gördük. Milliyetçiliği ayaklar altına alıp “Fatiha bilmezler” diyenlerle “Ben milliyetçiyim” diyenlerin nasıl yan yana geldiğini gördünüz. Madem bu kadar iyi anlaşacaktınız. Neden daha önce ittifak kurup da hendeklerin kazılmasına engel olmadınız?

Allah sizden razı olsun. Burada bu sıcak altında oruç ağızla benimlesiniz hakkınızı bana helal edin. Bir seçime gidiyoruz. Sanırsınız savaşa gidiyoruz. İnsanları birbirine düşman eden iktidar yolun sonuna geldiğini görüp ona göre hareket ediyor.”

“Dünyanın en yüksek işsizlik rakamlarından olan yüzde 11’i çözmek üzere ortaya koyduğumuz proje. 5 yıl içinde bu rakamı 5’e indireceğiz. Her yıl 50 milyar dolar yatırım yapacağız. Biz iş verinceye kadar gençlerimize ayda 500 TL vatandaşlık maaşı vereceğiz. Hemen ne soruluyor biliyor musunuz? Kaynak. Başka kimseye bu soru sorulmuyor ama. Hani o çaldıkları var ya hepsini onlardan alacağım.”

Yurtta Hava Durumu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Malatya'nın Doğanşehir Ve Akçadağ İlçelerinde…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir