Son Dakika

Mehmetçik İçin Tek Yürek!

Şubat , 2020 | tarafından Semiha Hanife Kaygısız
Mehmetçik İçin Tek Yürek!
Kayseri
0

Kayseri, Cumhuriyet, Kırıkkale ve Bozok üniversiteleri İdlib’de gerçekleşen hava saldırısına tepki gösterdi.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ve diğer öğretim üyeleri, 15 Temmuz yerleşkesindeki rektörlük binası önünde buluştular. Karamustafa üniversite senatosu adına yaptığı açıklamada, hain saldırıda şehit düşen 33 Türk askerine Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Türkiye Cumhuriyetinin devletinin amacının, sadece Suriye’deki terör yuvalarını yok etmek olmadığını, Türkiye’nin sınır komşusu olan Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumayı da amaç ettiğini vurguladı.

Karamustafa; “Orta Doğu’nun ateş çemberine dönüşmemesine yönelik mücadele sadece Türkiye’den değil, bu bölgede ve dünyada gerçekten barış isteyen tüm dünyadan da gelmelidir. Bizler Kayseri Üniversitesi mensupları olarak kahraman ordumuzun ve kahraman Mehmetçiklerimizin sürekli yanındayız ve destekçisiyiz. Gerek sınırlarımız içerisinde gerekse sınırlarımız dışında olsun ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya kast eden düşmanlarımıza asla izin vermeyeceğiz. Gücü geçmişinden ve özünden gelen Türk milleti olarak birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha çok kenetleneceğiz. Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yakınlara baş sağlığı diliyoruz. Acımız büyük, milletimizin başı sağ olsun.”

 

CUMHURİYET VE KIRIKKALE ÜNİVERSİTELERİ

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız; “Terör durdurmak, Türkiye’ye yönelik tehditlere son vermek ve güvenliğini sağlamak üzere İdlib’de bulunan Mehmetçiklerimize mübarek bir gecede yapılan hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, aileleri, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve milletimize baş sağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifa diliyorum” dedi.

Kırıkkale Üniversitesi açıklaması şöyle; “Ülkemizin ve milletimizin güvenliği için kahramanca mücadele ederken alçak bir saldırı sonucu İdlib’de şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, katil Esed’i ve onu cesaretlendirenleri lanetliyoruz. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Allah kahraman ordumuzu mansur ve muzaffer eylesin”.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’da İdlib’de şehit olan 33 Mehmetçik için baş sağlığı mesajı yayımladı. 

 

Kayseri Devlet Tiyatrosunun Açılışı Ertelendi!
"Gün Bir ve Beraber Olma Günü"

Bir Cevap Yazın