Son Dakika

“Mehmetciğin Kanı Üzerinden Hamaset Yapmak Vatanseverlik Değildir”

Şubat , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
“Mehmetciğin Kanı Üzerinden Hamaset Yapmak Vatanseverlik Değildir”
Gundem
0

“Mehmetciğin Kanı Üzerinden Hamaset Yapmak Vatanseverlik Değildir”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Afrin operasyonu sürecinde yapılacak stratejik hata yapılmaması konusunda Hükümeti uyarırken, “Sınır güvenliği konusunda güvenlik birimlerinin görüşleri dikkate alınmalıdır.

’İçeride bunu nasıl daha iyi kullanırım’ diye, ’Yok Münbiç’e ineceğiz, yok Afrin’in içine gireceğiz’ diye hamaset yapmak, Mehmetçik’in kanı üzerinden politika yapmakla aynı şeydir. Bu tutum vatanseverlik değildir” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, KHK’lerin TBMM Genel Kurulu’ndan geçmesi ile birlikte hukuk yolunun açıldığını, 26 KHK’nin Anayasa Mahkemesi’ne taşınması için gereken hazırlıklara başlandığını belirtti.

Hükümetin KHK’ler konusunda Anayasa’yı rafa kaldırdığını vurgulayan Altay, “Esasen 20 Temmuz sonrası Türkiye fiilen kural, kanun dışı, anayasasız şekilde bir siyasi parti tarafından yönetiliyor. 1,5 yıl içinde yapılan hemen hemen bütün iş ve işlemler yok hükmündedir.

Anayasa ve Adalet komisyonlarının CHP’li üyeleriyle uzun bir çalışma yaptık. 26 KHK’daki Anayasa Mahkemesi’ne götürülecek hususların tek tek belirleyeceğiz ve Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacağız” dedi.

Afrin Operasyonu’na CHP’nin desteğinin samimi olduğunu ve en başından beri samimi uyarılarda bulunduklarını kaydeden Altay, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin bölgesine yönelik harekatında kamuoyunu üzen, inciten gelişmelerin ardı ardına yaşanıyor.

Stratejik hata yapmayın, samimi olun, iç politika malzemesi yapmayın diye uyardık ama maalesef dikkate alınmıyor. Afrin Operasyonu, AKP’nin oyuncağı, iç politikada siyasi ikbal için kullanacağı bir malzeme değildir.

Bakıyoruz Başbakan Binali Yıldırım, ‘Bizi Afrin’e götür’ sloganlarına gülerek, ‘Çıkışta hazır olun Afrin’e gidiyoruz’ karşılığını veriyor.

Çok küstahça bir tutum. Afrin’de canı pahasına mücadele veren Mehmetçiklerimize ağır bir hakarettir” diye konuştu.

Yurtta Hava Durumu
Kamuda Çalışmak İsteyenler Müjde!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir