Son Dakika

Kore Büyükelçilik Müsteşarı’ndan Rektör Güven’e Ziyaret

Nisan , 2016 | tarafından Art haber Net
Kore Büyükelçilik Müsteşarı’ndan Rektör Güven’e Ziyaret
Kayseri
0

Kore Kültür Günleri etkinliği kapsamında Erciyes Üniversitesi’ne gelen Kore Cumhuriyeti Büyükelçilik Müsteşarı Jijoon Kim, Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Büyükelçilik Müsteşarı Jijoon Kim, Kuzey Kore ile Türkiye arasındaki dostluk ilişkilerinden bahsetti. Müsteşar Kim, “Büyükelçiliğimiz ile Erciyes Üniversitesi, burada bulunan Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü aracılığıyla her yıl geleneksel olarak ‘Kore Günleri’ etkinliği düzenliyor. Bu etkinliğe Kayseri’de sayıları 35’i bulan Kore gazileri davet ediliyor. Etkinlikteki amaç iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerine katkıda bulunmak ve Kayseri’deki Kore gazileri ile bir araya gelmek. Ben bu etkinliğimize verdiğiniz destekten dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kore savaşından sonra Türkiye ile Kore Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerine değinen Prof. Dr. Rektör Güven, “Üniversitemiz Fen Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü çok sayıda mezun veriyor. Buradan mezun olan öğrenciler Türkiye ile Kore Cumhuriyeti arasındaki mevcut ilişkilerin artırılmasında önemli görev üstleniyor. Ben ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu dostluğun sürekli devam etmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından ziyaretin anısına Müsteşar Jijoon Kim ile Rektör Güven birbirine hediye takdiminde bulundu.

Kayseri'de Sinyal Kesici Yöntemiyle Hırsızlık
Başkan Çelik Ziyaretlerini Sürdürüyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir