Son Dakika

Kocasinan Belediyesi, 8 Asırlık Camiyi Restore Ediyor

Ocak , 2019 | tarafından ali inbaşı
Kocasinan Belediyesi, 8 Asırlık Camiyi Restore Ediyor
Kayseri
0

Kocasinan Belediyesi, Himmetdede Mahallesi’nde bulunan 8 asırlık tarihi camiyi restore ediyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, restorasyon çalışmaları tamamlandığında tarihi caminin, aslına uygun bir görünüme kavuşacağını söyledi.

Tarihi ve kültürel eserlerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için üzerlerine düşen her türlü gayreti gösterdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Yaklaşık 1200’lü yıllara ait olan Himmetdede Cami’sini restore ederek, günümüze kazandırmış, ayrıca bizden sonraki kuşaklara da kültür mirası olarak bırakmış olacağız. Kocasinan Belediyesi olarak birçok alanda yaptığımız çalışmalardan bir tanesi de ve tarihi ve kültürel eserlerin günümüze kazandırılması için yapılan çalışmalardır. Himmetdede Camii ile ilgili çalışmamız da geçmişimizi geleceğe taşıma adına yapmış olduğumuz önemli çalışmalardan bir tanesidir. Burada yaşayan hemşehrilerimizin sabırsızlıkla beklediği bu çalışmayla camiyi en kısa sürede tamamlayarak, yeniden ibadete açacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini, “Tarihi değerlerimizi korumak, geleceğe taşımak adına şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yapılan çalışmalar, şehrimize hayırlı olsun” diyerek noktaladı.

Kocasinan Belediyesi, 21 Taksi Durağını Yeniledi
Kocasinan Belediyesi, 136 Bin 875 Ton Çöp Topladı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir