Son Dakika

Kimyasal atık kaldırılıyor!

Aralık , 2019 | tarafından Yücel Hızman
Kimyasal atık kaldırılıyor!
Çevre
0

Bursa’nın İznik ilçesinde kimliği belirsiz kişiler tarafından atılan ve AFAD tarafından yapılan incelemede kimyasal atık malzeme olduğu tespit edilen atık, Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılıyor.

İznik ilçesinin Boyalıca Mahallesi’nde önceki gün meydana gelen olayda, Karamürsel yolundaki eski çöplüğe yaklaşık 10 kamyon dolusu atık döküldüğü tespit edilmişti. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine jandarma, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve zabıta ekipleri atıkların döküldüğü alanı kontrol altına alırken, savcılık da konuyla ilgili soruşturma başlattı.

AFAD ekipleri, atıkların kimyasal bazlı olduğunu belirleyince, atıkların halk sağlığına zarar vermemesi için savcılık tarafından atıkların kaldırılmasına karar verildi. Bunun üzerine kimyasal atıkların bertarafı yetkisini elinde bulunduran Bursa Büyükşehir Belediyesi devreye girdi.Bertaraf için Kocaeli’ne 2 TIR atık gönderilirken, çalışmanın kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. Öte yandan atıkları döken kişi veya firmanın tespiti için çalışmalar sürerken, soruşturma savcılık tarafından yürütülüyor.

Araçlarını brandayla korumaya çalıştılar.
Meteoroloji'den yağış uyarısı!

Bir Cevap Yazın