Son Dakika

Kılıçdaroğlu Facianın Yaşandığı Yurtta

Aralık , 2016 | tarafından Art haber Net
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’nın Aladağ ilçesinde 12 kişinin hayatını kaybettiği, 24 kişinin de yaralandığı yurda karanfil bıraktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi Böldürmeyeceğiz” mitingi için havayolu ile Adana’ya geldi. Kılıçdaroğlu, Aladağ Sinanpaşa Mahallesi’nde 5 gün önce elektrik kontağından çıktığı düşünülen ve 12 kişinin hayatını kaybettiği, 24 kişinin de yaralandığı kız öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu ve karanfil bıraktı. Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, bütün ailelere başsağlığı diledi.

Yurt faciası ile ilgili önlemin alınmadığını öne süren Kılıçdaroğlu, “Anneleri ve babaları çocuklarını büyük umutlarla buraya göndermişti. Okuyacak, elleri ekmek tutacaktı. Ailelerine dönerken umutla döneceklerdi. Ama bir yangın sonucu hayatlarını kaybettiler. Hep kazalar olduktan sonra ders çıkarmaya çalışıyoruz. Oysa akıllı insanlar, devleti akılla yönetenler birikimle, siyasetle yönetenler önlemleri önceden alırlar kazalara yol açmamaya çalışırlar. Bizim maalesef yer altında çalışan maden işçileri ödükten sonra, yurtlar yandıktan sonra önlem alan ve görev kabul eden bir siyaset anlayışımız var. Buradan tekrar hükumete bir çağrıda bulunuyorum. Yurtlar konusunda titiz olun. Gencecik fidan gibi çocuklarımız, anneler babalar çocuklarını oraya gönderiyorlar. Bu çocuklara sahip çıkmak hepimizin ortak görevidir. Bu çocukların okuması için, bu çocukların geleceği için bu çocukların Türkiye’nin geleceği açısından umut olduklarını unutmayarak hep birlikte çaba harcamamız ve okumalarına çaba göstermemiz gerekiyor. Bu olay eminim hepimize ders olur ben bütün anne ve babalara başsağlığı dileklerimi iletiyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu daha sonra Aladağ Kaymakamlığını ve bir kahvehaneyi ziyaret edip vatandaşlarla görüştü.

Burada vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu 12 yaşındaki Arife Seda Ucuz’a siyasete ilgi duyması halinde koltuğu ona bırakacağını söyledi.

bb3a8551-c81e-4740-87f4-8745dd39cf4d

Yıldırım: "Engel Fizikte Değil, Engel Canda Değil, Engeller Zihindedir"
Başbakan Yıldırım’dan "Dünya Engelliler Günü" Mesajı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir