Son Dakika

“Kıbrıs’ta Çözümün Adil Olması Lazım”

Haziran , 2017 | tarafından Yasemin DALYAN
“Kıbrıs’ta Çözümün Adil Olması Lazım”
Politika
0

Başbakan Binali Yıldırım, Kıbrıs sorununa ilişkin, “Çözümün adil olması lazım, adil yönetimin sağlanması lazım” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, çalışma ziyareti düzenlediği Atina’da Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras ile bir araya geldi. Yıldırım ve Çipras daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Yıldırım, Kıbrıs konusunun, iki ülke ilişkilerinin ele alındığını kaydederek, “Türkiye ve Yunanistan olarak ortak bir coğrafyayı paylaşıyoruz. Coğrafya kaderdir. Dolayısıyla gelecekte kader de sevinç de ortaktır. Ayrıştığımız konuları değil anlaştığımız konuları daha öncelikli olarak ele alarak iki ülke arasında ilişkileri ileri taşımak.

Hem ekonomi olarak hem turizm olarak hem de sosyal ve kültürel alanda yeni boyutlar kazandırmak şüphesiz çok daha faydalı olacaktır. Sorunları da görmezden gelemeyiz. Sorunların çözümünün yolu da kazan kazan prensibine göre olmalı.

İki komşuya göre aramızdaki meseleleri konuşmalıyız ve konuşarak çözümü üretmeliyiz. Türkiye, AB üyeliğine tam üyelik sürecinde olan bir ülke.

Bu süre içinde Yunanistan’ın, AB’ye Türkiye’nin katılması için olumlu bir tutum içinde olduğunu biliyoruz. Bunun ,için teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti’de Değişim 15 Gün İçinde Başlıyor
Yıldırım Yunan Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir