Son Dakika

“Kemal Kılıçdaroğlu Ağır Bir Erdoğanfobia Yaşıyor”

Nisan , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
“Kemal Kılıçdaroğlu Ağır Bir Erdoğanfobia Yaşıyor”
Gundem
0

Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Genel Merkez’de, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sürerken gazetecilere açıklamada bulundu, soruları yanıtladı.

Toplantıda, ana kademe ile Kadın Kolları ve Gençlik Kollarının kongre sürecinin değerlendirildiğini ifade eden Ünal, şu an itibarıyla sadece İzmir ve İstanbul kongrelerinin yapılmadığını, 28 Nisan’da İzmir, 6 Mayıs’ta da İstanbul kongresini gerçekleştireceklerini belirtti.

Ünal, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi uyum çalışmalarına ilişkin Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığının bir sunum gerçekleştirdiğini, Mali ve İdari İşler Başkanlığının önerilerini sunduğunu, Tanıtım ve Medya Başkanlığı olarak yeni kurumsal kimlik çalışması konusunda sunum yaptıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 16 Nisan halk oylamasının yıl dönümüne ilişkin değerlendirmelerde bulunduğunu anlatan Ünal, “Türkiye için önemli bir dönüm noktası 16 Nisan. Çok uzunca bir zamandan beri Türkiye’nin soğuk savaş yıllarının şartlarına göre oluşturulmuş idari ve siyasal sistemini değiştirme gerekliliği bir sonuç olarak önümüzde duruyordu. 16 Nisan’da milletimiz istikrara ‘evet’ diyerek bir siyasal sistem değişikliği ve cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ‘evet’ dedi, Türkiye kazandı. Bununla ilgili değerlendirmelerimizi yaptık.” diye konuştu.

“Günyüzü’nün Sadece Seçim Zamanı Değil Her Zaman Hatırlanması Gerektiğini Biliyoruz”
Merkez Valisi Uygulamasına Son Verilecek!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir