Son Dakika

Kayseri’de Şehit Aileleri, Hain Saldırının Olduğu Yerde Teröre Lanet Yağdırdı

Aralık , 2016 | tarafından Art haber Net
Kayseri’de Şehit Aileleri, Hain Saldırının Olduğu Yerde Teröre Lanet Yağdırdı
Kayseri
0

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyeleri, Kayseri’de hain saldırının meydana geldiği yerde teröre lanet yağdırdı.

Kayseri’de Erciyes Üniversitesi yerleşkesi yanında meydana gelen terör saldırısının olduğu yerde basın açıklaması yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, “Dün hafta sonu olması dolayısıyla, Kayseri 1. Tugay Komutanlığı emrinde askerlik görevini yaparken çarşı iznini kullanmak için belediye halk otobüsüne binerek, çarşı merkezine inerken, burada, otobüs durağında yolcuları indirmeye çalışırken canlı bomba saldırısı sonucu 14 vatan kahramanımızı şehit verdik.

56 kahramanımız da burada yaralanmıştır” dedi.

“Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine, yakınlarına yüce Türk milletine başsağlığı ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Biz şehit aileleri ve gaziler derneği olarak en çok acı çeken camiayız. Çünkü her şehit haberi geldiğinde bizim canımız yanıyor, evimize ateş düşüyor” diyen Yavuz, şunları söyledi:

“Bu olayda da Türkiye’nin ocağına da ateş düşmüştür. Kayseri’nin ciğeri yanmıştır. Bizim ciğerimizi yakanların ciğerlerinin yakılmasını istiyoruz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kasteden hain gruplara karşı da devletimizden gereken önlemleri almasını istiyoruz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne kasteden hangi hain olursa olsun idam edilerek, ibreti alem olsun diye dar ağacında asılmasını istiyoruz.

Bu caydırıcı yasalar uygulanmazsa hainler bunun gibi birçok daha eylem yapar. İstanbul’da milletimizin güvenliğini almaya çalışan polislerimize haince pusu kurarak, polislerimizi şehit ettiler. Bir hafta sonra, huzur şehrimiz olan Kayseri’mizde de huzurumuzu bozmaya niyeti olan hainler tarafından düzenlendi.

Doğu’da, Güneydoğu’da karşılarına çıkmaya cesareti olmayan alçaklar, maalesef birliğimize, dinlenmeye çekildikleri zamanda hainler, pusu kurarak askerlerimizi şehit ettiler.

Buradan devlete, hükümete çağrıda bulunuyoruz; bu terörü bitirmek için kaç asker, polis ya da sivilin şehit edilmesini bekliyorsunuz? İdam yasasının tekrar çıkarılarak vatan birliğimize kasteden herkesin idam edilmesini istiyoruz.”

"Birlikteliğimizi, Beraberliğimizi Kardeşliğimizi Bozamayacaklar”
Ağrılılar Derneği Terörü Lanetledi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir