Son Dakika

Kayseri’de Atık Su Arıtma Tesisi İle Kollektör ve Kısmi Toplayıcı Hatları Projesi Başlıyor

Ocak , 2018 | tarafından Şeyda Garan
Kayseri’de Atık Su Arıtma Tesisi İle Kollektör ve  Kısmi Toplayıcı Hatları Projesi Başlıyor
Kayseri
0

Belediyemiz İmar Müdürlüğü yetkilileri ile kaski yetkilileri, ilçemizde yapılacak atık su arıtma tesisi ile kollektör ve kısmi toplayıcı hatları projeleri hakkında Belediye Başkanımız Şinasi Gülcüoğlu’na brifing verdi.

Hali hazırda ilçe içinden geçen açık kanalara dökülen atık su ve kanalizasyon suları yapılacak proje ile kapalı kanallar vasıtasıyla arıtma tesisine taşındıktan sonra dışarı salınacak.

Başkanımız bu yıl içinde başlayacak olan projenin şimdiye kadar büyük bir çoğunluğu yenilenen içme suyu hatları ile kanal kanalizasyon ve yağmur suyu toplama kanalı gibi alt yapı çalışmalarının ilk etaptaki son aşaması olduğuna dikkat çekti.

Alt yapı faaliyetlerinin zaman aldığını ancak bir kent için hayati öneme sahip olduğunu ifade eden Başkanımız;”Son 4 yılda yaptığımız çalışmalar ile özellikle ana arterlerde, yani kentin can damarlarında içme suyu, kanal kanalizasyon ve yağmur suyu toplama hatlarını yeniledik. Kanserojen özelliğe sahip içme suyu hatlarını yeniledik.

Henüz bu alandaki işimiz bitmiş değil asfalt çalışmalarımız ile koordineli bir şekilde mahallelerimizde alt yapı faaliyetlerine devam edeceğiz. Yapılacak atık su arıtma tesisi, kollektör ve kısmi toplayıcı hatları projesi ile ilçe merkezindeki her mahallemizin kanalizasyonu arıtma tesisine taşınacak ve arıtıldıktan sonra akarsulara karışacak.

Hem gelişmiş bir kentin gereği hem insan sağlığı hem de çevre sağlığı açısından bizim için hayati öneme sahip olan bu projenin hayata geçmesinde emek harcayan, destek veren herkese teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

ATIK SU ARITMA TESİSİ İLE KOLLEKTÖR VE KISMİ TOPLAYICI HATLARI PROJESİ BAŞLIYOR (2)

Kayseri Büyükşehir’den Evlere Yemek Servisi
NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir