Son Dakika

Kayseri Şeker Sivas’ta yem fabrikası ile süt işleme tesisinin de ortağı oluyor

Ekim , 2019 | tarafından Yücel Hızman
Kayseri Şeker Sivas’ta yem fabrikası ile süt işleme tesisinin de ortağı oluyor
Kayseri
0

Kayseri Şeker, Sivas Belediyesi ve İl Özel İdaresi ortaklığında kurulan SİVTAŞ tarafından Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde 29 Ekim’de temeli atılan yem fabrikası ile süt işleme tesisinin ortağı oluyor.

Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen törene; Sivas Valisi Salih Ayhan, 5’inci Piyade Er Tugay ve Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Sivas İl protokolü yanı sıra Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Başkan, Vekili Halis Lektemur ile Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Genel Müdür yardımcısı Kazım Duygulu ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Cumhuriyet’in 100. yılına doğru ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı’ hedefiyle iki fabrikanın temelinin atıldığını söyledi. Vali Ayhan, Sivas’ın geniş, bakir bir coğrafyası olduğuna dikkat çekerek, “Devletimiz tarımsal alanda olağanüstü destekler sağlamış durumda. Ancak buna rağmen daha derli toplu piyasayı regüle edecek, tarım sektörünü katalize edecek bir sistem kurmamız gerektiği ortaya çıktı. Ekiplerimiz ülkemizin çeşitli yerlerinde düşüncemize uygun farklı örnekleri incelediler. Neticesinde böyle bir şirket kurmamız gerekliliği ortaya çıktı. Biz bu heyecanımızı Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ile de görüşerek Sivas’a değer katan Kayseri Şeker’in de mutlaka bu sistem içerisinde yer alması gerektiği talebimizi ilettik. Onlar da bu heyecana bu hedefe kayıtsız kalmadılar ve bu sistem içerisine girmeyi kabul ettiler” dedi.

Kocasinan Belediyesi, çölyaklılara 2 yılda bin 955 çölyak paketi dağıttı.
Talas'taki KASKİ yatırımları görüşüldü.

Bir Cevap Yazın