Son Dakika

Kayseri’de Adına İş Yeri Açıp 300 Bin TL’lik Senet İmzalattılar

Aralık , 2017 | tarafından Yasemin DALYAN
Kayseri’de Adına İş Yeri Açıp 300 Bin TL’lik Senet İmzalattılar
Genel
0

Kayseri’de akıl sağlığı yerinde olmayan bir vatandaşın noterden çıkardıkları vekaletle parasını çeken ve gayrimenkulünü satmaya çalışan 5 kişi yakalandı.

Kayseri’de yüzde 75 akıl sağlığı yerinde olmayan F.A.’nın (36) rahatsızlığından faydalanan, A.K. (35), A.A. (26), S.Ü. (55) Y.K. (26), A.K. (18), şahsın adına noterden vekalet çıkardı.

Çıkardıkları vekalet ile F.A.’nın bankada bulunan 10 bin TL’sini çeken, şahıslar, F.A.’yı silahla tehdit edip darp ettikten sonra zorla 300 bin TL’lik senet imzalattı. Ayrıca, vekaleti kullanan şahıslar, F.A.’nın adına iş yeri açarak çalıştırdı ve aldıkları vekalet ile yaklaşık 500 bin TL değerindeki gayrimenkulü satmaya çalıştıkları belirtildi.

Durumun bildirilmesi üzerine harekete geçen Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, düzenledikleri operasyon ile A.K., A.A., S.Ü. Y.K., A.K.’yi kıskıvrak yakaladı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan Adli Tabiplik’te sağlık kontrolünden geçirilen 5 kişi, emniyete sevk edildi.

ENGELLİ VATANDAŞIN ADINA İŞ YERİ AÇTILAR, ZORLA 300 BİN TL’LİK SENET İMZALATTILAR AKIL SAĞLIĞI YERİNDE OLMAYAN ŞAHSI DOLANDIRAN 5 KİŞİ YAKALANDI ENGELLİ VATANDAŞIN ADINA İŞ YERİ AÇTILAR, ZORLA 300 BİN TL’LİK SENET İMZALATTILAR AKIL SAĞLIĞI YERİNDE OLMAYAN ŞAHSI DOLANDIRAN 5 KİŞİ YAKALANDI

Diplomatik Kış Kermesi’nde Kayseri Ürünleri de Yer Aldı
Mazlumder Yöneticileri Başkan Çelik'i Ziyaret Etti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir