Son Dakika

Karadeniz’de PKK’lı teröristlere büyük darbe vuruldu.

Şubat , 2019 | tarafından ali inbaşı
Karadeniz’de PKK’lı teröristlere büyük darbe vuruldu.
Asayiş
0

Karadeniz’de teslim olan bir teröristin yazdığı günlükteki bilgilerden yola çıkılarak düzenlenen operasyonlarla bölgede teröristlerin bitme noktasına geldiği ortaya çıktı. 

PKK’nın Kandil’deki kamplarında eğitim alan bir grup terörist, 1998 yılının sonlarına doğru Tunceli üzerinden Doğu Karadeniz’e gönderildi. Örgütün sözde ‘Karadeniz açılım grubu’ndan olan 22 kişilik terörist grup 4’erli ve 2’şerli gruba ayrılarak Gümüşhane, Trabzon, Ordu, Tokat, Sivas ve Giresun kırsalına dağıldı. Karadeniz’in sarp arazisinde, sık ormanlarında saklanan teröristler, 2015 yılının Haziran ayında Giresun’un Kümbet yaylası kırsalında yapılan telsiz görüşmesiyle, istihbarat birimlerince tespit edildi.

Teröristlere ait harita ve dokümanların istihbarat birimlerince titizlikle incelenmesiyle, Ordu ve Giresun kırsalında saptanan 10’a yakın PKK sığınağı ile depo da ele geçirildi. Depolarda bulunan harita ve dokümanlardan, teröristlerin Giresun Güce ilçesinde kış üstlenmesi yaptığı, bahar döneminde ise buradan bölgeye dağılarak eylemler yaptığı istihbaratına ulaşıldı. Giresun yaylalarında evlerden çaldıkları yiyeceklerin tükenmesi üzerine kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan teröristlerden bazıları, bölgede kıstırılınca 2017 yılının sonlarına doğru güvenlik güçlerine teslim olmak zorunda kaldı.

Öte yandan Ordu, Giresun, Gümüşhane, Giresun, Tokat ve Sivas kırsalında terör örgütüne yönelik insansız hava aracı (İHA) destekli operasyonların sürdüğü belirtildi. Bölgede teröristlerin kış üstlenmesini önlemek için operasyonlarını sürdüren ekipler, yayla evlerini de sıkı takibe aldı.

Dapoxetina 30mg Generico En Estados Unidos - Farmacia Su Internet
Kayseri'deki terör operasyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir