Son Dakika

Kapıkule’de 455,5 kilogram eroin ele geçirildi!

Ağustos , 2019 | tarafından Yücel Hızman
Kapıkule’de 455,5 kilogram eroin ele geçirildi!
Asayiş
0

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Edirne Kapıkule’de gerçekleştirilen operasyonda piyasa değeri 91 milyon TL olan 455,5 kilogram eroin ele geçirildi.

Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen risk analizi neticesinde Kapıkule Gümrük Sahasına gelen bir TIR, X-Ray taramasına sevk edildi.Yapılan taramada bazı bölümlerinde şüpheli yoğunluklar bulunduğu tespit edildi.

Uyuşturucu madde tespiti için özel olarak yetiştirilen narkotik köpekler de çalışmalara dahil edildi. Köpeklerin araçta bulunan kolilere aşırı tepki vermesi üzerine içerisinde hurma bulunan koliler açıldı.Şüpheli kolilerin kenarları yırtıldığında dış kenarlarının içerisinde gizli bölmeler oluşturulduğu, bu bölümlere ince plakalar halinde paketlenmiş uyuşturucu maddeler saklandığı görüldü. Araçta bulunan tüm kolilerin aynı yöntem kullanılarak hazırlandığı tespit edildi.

Koliler içerisinde ele geçirilen 455,5 kilogram uyuşturucunun yaklaşık piyasa değerinin 91 milyon TL olduğu anlaşıldı.Konuya ilişkin olarak adli makamlarca yürütülen soruşturma kapsamında bir şüphelinin gözaltına alındığı kaydedildi.

İstanbul emniyetinde tayin, terfi ve atamalar belli oldu.
3 terörist etkisiz hale getirildi.

Bir Cevap Yazın