Son Dakika

“İslam’da Ailenin Önemi”

Şubat , 2016 | tarafından Art haber Net
“İslam’da Ailenin Önemi”
Genel
0

Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) bünyesindeki Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi tarafından başlatılan “Ailede Değerler Eğitimi” devam ediyor.

Tüm KAYMEK tesislerinde aynı anda yapılan seminerlerde bu ay “İslam’da Ailenin Önemi” konusu ele alındı. Genç KAYMEK tarafından öğrencilere verilen değerler eğitiminin yanında Huzur Çınarı tarafından başlatılan programla da annelere ulaşılıyor. Daha sağlam bir aile yapısı için Huzur Çınarı ve İl Müftülüğü tarafından ortak gerçekleştirilen proje ile her ay sekiz ayrı salonda, sekiz farklı vaize tarafından annelere bilgiler veriliyor.

Kayseri’de yapmakta olduğu aile çalışmalarıyla önemli bir boşluğu dolduran Huzur Çınarı, her yıl 4 bin aileyle birebir görüşme yaparak, danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunuyor. Aile Akademisi’nde evlenecek çiftlere, Anne Akademisi’nde de annelere yönelik eğitimler veriliyor.

Uzman rehber danışmanları, apartman toplantıları ve seminerlerle yılda yaklaşık 10 bin kişiye ulaşıyor. Değerler Eğitimi çalışması ile Kayseri İl Müftülüğü vaizelerini annelerle buluşturan Huzur Çınarı KAYMEK’in Göznuru, Ziya Gökalp, Sümer, TOKİ, Talas, Argıncık, Beyazşehir ve Kocasinan merkezlerinde gerçekleştirilen seminerlerin yedincisinde “İslam’da Ailenin Önemi” konusunu ele aldı.

Göznuru tesisindeki seminere konuşmacı olarak katılan Vaize Ayşe Aksakal Selçuk, İslam dininde aileye çok önem verildiğini belirterek, ailenin toplumun temel yapı taşı olduğunu hatırlattı. Aile kurulmasında eş seçiminin önemine değinen Selçuk, ahlaki ve manevi değerlerin temel alındığı evliliklerin her zaman daha sağlıklı ve huzurlu aileler oluşturduğunu vurguladı. Selçuk, ailede sorunların çözülmesi için erkeklere ve kadınlara düşen sorumluluklardan da bahsetti

Agüspor'un Rakibi Beşiktaş
Kıvanç Tatlıtuğ Paris'te Gizlice Evlendi

Comments are closed.