Son Dakika

İşçi Partili vekil Tracy Brabin, omuz dekolteli kıyafetine gelen eleştirilere yanıt verdi!

Şubat , 2020 | tarafından Emrah ÖZĞAN
İşçi Partili vekil Tracy Brabin, omuz dekolteli kıyafetine gelen eleştirilere yanıt verdi!
Magazin
0

İngiltere’de ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin milletvekili Tracy Brabin, omuz dekolteli kıyafetiyle Parlamento’da konuşmaya yaptığı için eleştiri yağmuruna tutuldu. Twitter hesabından eleştirilere cevap veren Brabin, “Ben akşamdan kalma, hafifmeşrep biri değilim” dedi.

İngiltere’de İşçi Partisi milletvekili Tracy Brabin’in mecliste konuşma yaptığı sırada giydiği kıyafet ülkenin gündemine oturdu. Brabin’in tarzının uygunsuz olduğunu savunanlar, vekili sosyal medya üzerinden mesaj yağmuruna tuttu. Brabin, kendisini eleştirenlere Twitter hesabı üzerinden cevap verdi.

“BEN BASİT, HAFİFMEŞREP BİRİ DEĞİLİM”

Brabin, bir Twitter kullanıcısının “Bu Meclis için gerçekten de uygun elbise mi?” sorusuna, hakaret içeren paylaşımları da ortaya koyarak yanıt verdi: “Merhaba, bu konuda gelen tüm yorumlara yanıt verecek zamanım yok ama şunu söyleyebilirim ki, ben; basit, akşamdan kalma, hafifmeşrep, emzirmek üzere olan, sarhoş, yosma değilim… Bir omuz yüzünden insanların böyle heyecanlanacaklarını kim tahmin edebilirdi ki?”

GAZETECİLERİ SAVUNUYORDU

Brabin’in kıyafeti nedeniyle eleştirildiği konuşmasında, bazı gazetecilerin İngiltere Başbakanlık konutundaki toplantıya alınmamasını eleştiriyordu. 58 yaşındaki politikacının, kendi partisi de dahil olmak üzere, siyasetteki cinsiyetçi ayrıma karşı çıkışları bulunuyor. Tracy Brabin, ana muhalefetteki İşçi Partisi’nde gölge kültür bakanı olarak görev yapıyor.

GÖLGE KÜLTÜR BAKANI NE DEMEK?

İngiltere’de Avam Kamarası’nda temsil edilen muhalefet partileri, gölge bakanlar atıyor. Bu ‘bakanlar’ sorumluluk alanlarında partilerinin sözcüsü oluyor. Gölge bakanlar, partileri iktidara gelirse, bu kez bakanlığa atanıyor.

Kaynak; https://www.haberler.com/

Şarkıcı Emina Jahovic, kendi markasına çocuklarının baş harfinden oluşan bir isim verdi!
Kadir İnanır'a açıkça soruldu: Siyasete mi gireceksiniz?

Bir Cevap Yazın