Son Dakika

İngiltere’de En Büyük Bilişim Ödülü İlk Kez Bir Türk’e Verildi

Kasım , 2017 | tarafından Art haber Net
İngiltere’de En Büyük Bilişim Ödülü İlk Kez Bir Türk’e Verildi
Bilim ve Teknoloji
0

İngiltere’de bir Türk ilk kez, geliştirdiği sistem sayesinde dünyanın önemli bilişim ödüllerinden birisine layık görüldü.

Bu sene 35’incisi düzenlenen, İngiltere’nin en köklü bilişim enstitüsü tarafından verilen BCS (Bilişim Uzmanları Enstitüsü) & Bilişim Endüstrisi ödüllerinde, bir Türk ilk kez ödüle ismini yazdırdı.

Lifetime Learning Vakfının kurucusu Murat Aykut Sadi, aralarında milyonlarca sterlinlik bütçelere sahip adayları geride bırakarak ödülü kazanan isim oldu. İngiltere’de engelli öğrenciler için hazırladığı sistem ile yarışmaya aday gösterilen Sadi, yılın en iyi bilişim ödülüne layık görüldü. Sadi, 7 yıl boyunca kendisinin dizayn ettiği program ile engelli çocukların başarı analizinde bir devrim yaptı.

İNGİLTERE 2’NCİ OLDU

İngiltere’nin en köklü bilişim enstitüsü tarafından verilen BCS (Bilişim Uzmanları Enstitüsü) & Bilişim Endüstrisi Ödüllerinde İngiliz hükümetinin 10 milyon bütçeli projesi ise 2’nci oldu. Sadi, projeyle ilgili şu cümleleri söyledi:

“Uzun yıllar üzerinde çalıştığımız projemize ödül verilmesi bizi daha iyi projeler yapmaya teşvik etti. Okulları geliştirmek için gösterilen çabalarımızın tanınması ve onaylanmasından çok memnunuz. Yenilikçi bilişim projemizin öneminin BCS tarafından fark edilmesinden çok gurur duyduk.

BCS & Bilişim Endüstrisi Ödülleri, tüm mesleğin en iyi uygulamaları, yenilikleri ve mükemmellikleri kutlaması için bir platformdur.

Bu yılki ödülleri, proje, organizasyon, teknoloji ve bireysel mükemmellik konularını kapsayan 25 kategoriyi içermektedir. Kategoriler kar ve ticari sektörler için değil, kamuya açık alanlarda yer alan kuruluşlara ve kişilere açık.”

 

“15 Temmuz” İsimli Araç Erdoğan’a Hediye Edilecek
Meteorun Gizemli Yolculuğu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir