Zeytinburnu'nda gemi karaya oturdu

İstanbul, Zeytinburnu'nda fırtına nedeniyle sürüklenen Comoros Bayraklı STREAMLİNE gemisi karaya oturdu. Olayla ilgili İstanbul Valiliği ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü açıklama yaptı.

Marmara denizinde şiddetli fırtına etkisini sürdürüyor. Zeytinburnu, Ahırkapı'da fırtına nedeniyle Morini Limanına kayıtlı ve Comoros Bayraklı "STREAMLİNE" isimli kargo gemisi saat 15.00 sıralarında kıyıya sürüklendi. Gemi için, olay yerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait 3 kurtarma römorkörü, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait 2 bot ile can kurtarma ve çevre ekibi sevk edildi. Ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

İstanbul Valiliği, Zeytinburnu'nda kıyıya sürüklenen gemiye ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Bugün saat 15.00 sıralarında Sahil Güvenlik Harekat Merkezinden alınan bilgiye göre; Zeytinburnu Ahırkapı (D) bölgesinde demirli bulunan, Morini Limanına kayıtlı ve Comoros Bayraklı "STREAMLİNE" isimli kargo gemisinin, hava muhalefeti nedeniyle demir tarayarak kıyıya sürüklendiği ve sancak tarafından karaya oturduğu bildirilmiştir. Olay yerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait 3 kurtarma römorkörü, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait 2 bot ile tahlisiye (can kurtarma) ve çevre ekibi sevk edilmiştir denildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Zeytinburnu'nda önlerinde demirli bulunan 108 metre Comoros bayraklı Streamlıne isimli genel kargo gemisinin muhalefeti nedeniyle demir tarayarak kıyıya sürüklenmesi ve sancak tarafından karaya oturması üzerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Kurtarma 2, Mehmetçik ve Poyraz römorkörleri ile can kurtarma ve çevre ekibi sevk edilmiştir. Yapılan kontrol'ler neticesinde gemide 2 personel bulunduğu ve çevre kirliliği yaşanmadığı tespit edilmiştir denildi.

GÜNDEM 29.01.2021 16:38:00 0