Türkiye,Kudüs,Roma,Mekke-Medine Olimpiyatları önerisi…

Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Yılmaz ARGÜDEN Milli Olimpiyat Komitesi Genel Kurul toplantısındaki önerisi heyecan yarattı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Yılmaz ARGÜDEN Milli Olimpiyat Komitesi Genel Kurul toplantısındaki önerisi heyecan yarattı.

OLİMPİYAT BİRLEŞTİRİR Temalı Türkiye,Kudüs,Roma Mekke-Medine  Olimpiyatları düzenlenmesinin  Dünya barışında sporun rolünü geliştiren bir adım olacağını belirten Arguden;

 

Bugün Milli Olimpiyat Komitesi Genel Kurul toplantısına Basketbol Federasyonu'nu temsilen katıldım. 

 

'Olimpiyat birleştirir' teması ile Türkiye'nin Kudüs, Roma ve Mekke-Medine'yi kapsayacak bir şekilde Olimpiyat düzenlemeye liderlik yapması fikrini Genel Kurul'da paylaştım.

 

Farklı kültür ve bakış açılarına sahip Filistin, İsrail, İtalya, Sudi Arabistan gibi ülkelerin birlikte ortak bir hedef için çalışmaya başlamalarına Türkiye'nin liderlik etmesi bile olimpiyat ruhu ile uyumlu ve dünya barışı için sporun rolünü geliştiren bir adım olur.

 

Anadolu'nun Yunus Emre, Mevlana gibi birleştirici düşünce liderlerinin izlerini takip eden böylesi bir yaklaşım hem dünyada politik destek alır, hem de ülkemizdeki Göbeklitepe, Demre (Noel Babanın doğum yeri), Efes, İstanbul gibi birçok yerin ve Türkiye'nin dünyadaki algı değerini artırır.

 

Umarım bu konuda adım atılmaya başlanır....

SPOR 6.04.2021 16:50:00 0