Türk Telekom yerli dijital sim kart eSIM'i tanıttı!

Türk Telekom, yüzde yüz yerli eSIM teknolojisini bireysel ve kurumsal müşterilerinin kullanımına sundu.

Türkiye, eSIM teknolojisini yüzde yüz yerli teknoloji ile üreten dört ülke arasına girdi.

eSIM; akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojilere, otomotiv endüstrisinden internete bağlı daha birçok ürüne kadar geniş bir alanda hizmet verecek. eSIM destekli cihaz sahibi Türk Telekom kullanıcıları, numaralarını değiştirmeden ve ek ücret ödemeden eSIM teknolojisinden yararlanabilecek ve yeni aboneliklerde eSIM’i kullanabilecekler. 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun SIM teknolojilerini destekleyen sistemlerin kurulumu ve cihazlarda kullanımı kapsamındaki kurul kararlarına uygun olarak, tamamen yerli ve milli olarak üretilen eSIM teknolojisi, kullanıcılara dijital bir deneyim sunacak. Dijital yapısı nedeniyle kaybolma ya da çalınma riskleri taşımayan ve fiziksel bir SIM karta ihtiyaç olmadığı için birden fazla aboneliğe sahip olan kullanıcıların kart değişimi gereksinimini ortadan kaldıran eSIM, aynı zamanda çevre dostu olma özelliği ile ön plana çıkıyor.

Türk Telekom’un bireysel ve kurumsal müşterileri, mevcut SIM kartlarını bu teknolojiyi destekleyen cihazları için ek ücret ödemeden eSIM ile değiştirebilecek, ayrıca kullanıcılar yeni aboneliklerde de eSIM’i tercih edebilecekler.

TEKNOLOJİ 25.12.2020 01:19:00 0