Sivas Valisi duyurdu!

İllere dağıtım yapıldı, aşılama yakında başlayacak.

Sivas Valiliği, Basınla biz bize adı altında 2020 yılı değerlendirme toplantısı düzenlendi. Programda Vali Salih Ayhan yıl içerisinde yapılan çalışmalar ile planlanan projeler hakkında basını bilgilendirdi.

Soru cevap şeklinde gerçekleşen programda koronavirüs aşı süreci ile ilgili soruyu cevaplandıran Vali Salih Ayhan illere aşı dağıtımının yapıldığını belirterek, aşılar geldi stoklarımızda ve hazırlıklarımız devam ediyor. Sağlık çalışanlarımız öncelikli olarak aşıları olacak. Koronavirüs geçiren vatandaşlarımız aşı olmayacak. Sağlık çalışanlarımızdan sonra emniyet ve jandarma mensupları, 65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın aşıları öncelikli olacak dedi.

Toplumun yarısında aşıya karşı olumsuz bir ön yargı bulunduğunu ifade eden Vali Ayhan, maalesef, yaptığımız ön çalışmaya göre yüzde 50 aşı olmak isteyen varken yüzde 50 aşı olmak istemeyenler var. Usul ve esaslar net olarak çıkmadı. Yakında, belki de bu hafta içerisinde genel çerçeve belli olacak. Halk, aile hekimliklerinde mi muayene olacak yoksa randevu mu alacak, bu konuda bir planlama yapılıyor. Şu an illere bu konuda taksimatlar yapıldı ve ilimize geldi. Aşılama yakında başlayacak. Net bir süre şu an belli değil. Bu hafta bu süreç daha somut bir şekilde netleşir diye bekliyorum dedi.

 

GÜNDEM 11.01.2021 14:51:00 0