RATEM Başkanı’ndan Dünya Radyo Günü Tebrik Açıklaması

RATEM Başkanı M. Aydın Şerbetçioğlu’ndan 13 Şubat Dünya Radyo Günü Olmasıyla Tüm Radyolar İçin Tebrik ve Kutlama Mesajı Yayınladı.

UNESCO tarafından ilan edilen 13 Şubat Dünya Radyo Günümüz kutlu olsun.

Gelişen teknoloji ve dinleme alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte dinleyiciye anında ulaşabilme ve dünyanın her yerinden dinlenebilme özellikleri sayesinde radyonun gücü ve önemi giderek artmaktadır.   
Yapılan araştırmalar, hedef kitleye anlık ulaşabilme özelliği ile radyonun en güvenilir ve güçlü mecra olduğunu da ortaya koymuştur. 
Radyo aynı zamanda stratejik bir öneme de sahiptir. 15 Temmuz hain darbe girişiminde, tüm il ve ilçelerde yayın yapan radyolarımızın, halkı devletimizin yanında olarak hainlere karşı birlik olması için sokaklara, meydanlara çağırması radyonun stratejik önemini vurgulayan önemli bir örnektir. 
Yaklaşık bir senedir devam eden Pandemi sürecinde radyolarımız, Pandemi farkındalığını artırma ve halkımızı en doğru şekilde bilinçlendirme görevini de başarıyla yerine getirmektedir.  
Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik dalgalanmalar nedeniyle reklam gelirleri düşen radyolarımız, telif, elektrik ve genel gider ödemelerini yerine getiremezken, Pandemi süreci ile birlikte gelirlerini tamamen kaybetmişlerdir. Pandemi sürecinden etkilenen sektörlere verilen desteklerin radyo yayıncılarımıza da verilmesini; ayrıca yıllardır hiçbir bedel almadan yayınladığımız kamu spotlarının bedeli dahilinde yayınlanması için Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğini bekliyoruz. 
Radyo dosttur, arkadaştır. Radyo hayata ses verir, radyonuz hep açık kalsın...

M. Aydın ŞERBETÇİOĞLU 
RATEM Yönetim Kurulu BAŞKANI

GÜNDEM 13.02.2021 20:26:00 0