Pazar Günü Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

Meteorolojiden gelen değerlendirmelere göre, pazar günü Marmara genelinde yağmur ve sağanağın etkili olacağı söylendi.

Mevsim normalleri üstünde devam eden hava durumlarının etkisi ile İstanbul ve diğer illerde kuraklık tehlikesi gündemde. Baraj seviyelerinin doluluk oranlarının düşmesi ile vatandaşlar endişelenirken, sevindirici bir haber Meteoroloji tarafından yapıldı.

Meteorolojinin verdiği hava durumu raporuna göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında yağmur ve sağanak yağış olması bekleniyor. Yağışların; Trakya, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Çanakkele çevresi ile Balıkesir'in kuzey ve batı ilçelerinde kuvvetli olması ihtimaller içerisinde. Meteoroloji, 9 Ocak Pazar günü için vatandaşları olabilecek her türlü olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

Yapılan uyarıda, "Rüzgarın; Marmara, Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." diye söylendi.

Pazartesi ve Salı günleri ülke genelidne artarak mevsim normallerinin 6 veya 12 derece üstünde olacağı, fakat önümüzdeki hafta ortasından batıdan başlayıp hızla düşecek mevsim normallerinin civarına ineceği tahminler içerisinde.

Yarından itibaren kuzey ve batı bölgelerde yağmur ve sağanak yağış tarzında görülecek hava olaylarının, çarşamba gününden itibari ile ülke genelini etkileyecek olan Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistem ile beraber ülke genelinde yayılacağı ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı olayları görülmesi bekleniyor.

GÜNDEM 9.01.2021 13:19:00 0