NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ’Nİ TERCİH İÇİN EK KONTENJAN FIRSATI

2020- YKS Ek Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne (NNYÜ) ÖSYM tarafından yapılacak ek yerleştirme ile 70 öğrenci alınacak. Bu öğrencilerden 61’i öğrenim ücretlerinde değişik oranlarda indirimli ve burslu olarak öğrenim görecek.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre, merkezi yerleştirmede üniversitelerin ön lisans ya da lisans programlarından birisini tercih edip yerleşemeyen adaylar için ek yerleştirme tercih başvuruları başladı. ÖSYM tarafından açıklanan 2020- YKS Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alan bilgilere göreadayların,17 Eylül’de başlayan ve 23 Eylül’de sona erecek 2020-2021 öğretim yılı yükseköğretim programlarına ek yerleştirme tercih başvurularını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.trinternet adresinden bireysel olarak kendilerinin yapması gerekiyor.

NNYÜ Rektörlüğünden ek yerleştirme başvurularıyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Üniversitemizin İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Beslenme ve Diyetetik ile Psikoloji Bölümlerine ek yerleştirme ile 70 öğrenci alınacaktır. Ek yerleştirme tercihi ile Üniversitemize yerleşen öğrencilerden 61’i öğrenim ücretlerinde değişik oranlarda indirimli ve burslu olarak öğrenim görecektir.”

NNYÜ’nin ek yerleştirme kontenjanları, indirim oranları ve burslarla ilgili detaylı bilgiler Üniversitenin web sayfasında yayınlandı.

 

EĞİTİM 18.09.2020 16:30:00 0