Mela Bedel, "ALAYI YALAN" yayında!...

Genç şarkıcı Mela Bedel, ‘Alayı Yalan'la müzik dünyasına damga vurmaya geliyor…

Sözleri, müziği ve yorumuyla Türkçe pop ve R&B müziği harmanlayan Mela, hem yerli hem de yabancı müzik dinleyicilerini bir potada birleştirecek ve bir taşla iki kuş vuracak. Müzik sektörüne iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Mela Bedel söz ve müziğine kendi imza attığı single çalışması için "Alayı Yalan' yaşadığım bir kalp kırıklığından ortaya çıktı. Kırıldığı halde yoluna cesaretle devam eden yüreklilere armağan ettim bu şarkıyı. Yani şarkı gerçek, alayı yalan." dedi. 

ON PARMAĞINDA ON MARİFET 

Başarılı yorumculuğunun yanı sıra söz yazarı ve besteci kimliğiyle müzik sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanan Mela Bedel, 'Alayı Yalan'ın da söz ve müziğine kendi imza attı. Düzenlemesini Azel Bert ve Murat Acar yaptığı şarkının klibi Murad Küçük yönetmenliğinde çekildi. Karaköy, Haliç, Nişantaşı ve Zeytinburnu gibi İstanbul'un farklı köşelerinde geçen klip çekimleri 2 günde tamamlandı. 'Alayı Yalan' bugün (11.09.2020) Sony Music Türkiye etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Biyografi

Mela Bedel, İstanbul doğumlu artist, -söz yazarı, besteci, prodüktör-. Küçük yaşlardan itibaren ilgi duyduğu müzik yoluna 8 yaşında piyano ile başladı, 10 yaşındayken ailesinin iş değişimiyle küçük bir şehre yerleşti. İlk şarkı sözlerini ve hikayelerini bu dönemde yazdı. Üniversite eğitimi için tekrar İstanbul'a geldi, mezun olduktan sonra profesyonel müzik kariyerine başladı. Doğu ve Batı kültürleri arasındaki kendine has müzik dilini oluşturmasında, 80'lerin sonunda evlenip Anadolu’dan İstanbul’a göçen anne babasının büyük katkısı bulunduğunu dile getiren Mela, yaptığı müziğin belirli bir kalıba konulmasından yana olmadığını, dinleyen her insanda farklı hisler uyandırmasını istediğini belirtiyor.

------------------------------------------

Şarkı Sözleri

Alayı Yalan - Mela Bedel

O beklediğim sendin,
Hayatıma hoşgeldin
Kalbimde hissettim
Uçunca bir güvercin

Hiç sevmedim ben kimseyi bu kadar
Aşk böyle mi, yana yana yakalar

Bu sözleri çok çok duydum
Hepsi güzel ama yalan
Vicdanıma da sordum durdum
Yok inanamam alayı yalan

Bu sözlerin gönlümü çaldı da
Gözlerin yalandan bakıyor
Hakettim mi bunu ben, yok
Şimdi söyle kimin bu acılar 

 -----------------------------------------------------------

 Alayı Yalan
Söz-Müzik: Mela Bedel
Düzenleme: Azel Bert, Murat Acar
Mix: Kadim Tekin, Emir Akbulut
Mastering: Kadim Tekin

MAGAZİN 11.09.2020 13:18:00 0