İstanbul için kar uyarısı!

İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun batı bölgelerin'de yağışa neden olan alçak basınç hava sisteminin yarın etkisini artırması bekleniyor.

İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun batı bölgelerinde Orta Akdeniz üzerinden peş peşe gelen alçak basınç sistemleri etkili olmaya devam ediyor.İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM verilerine göre, güneyin ılık ve nemli havasını bölgemize taşıyan sistemler nedeni ile geçtiğimiz hafta sonu yaşanan yağışlara benzer şekilde bu hafta da il genelinde sağanak yağmur geçişleri yaşanması bekleniyor.

Yarın sabah saatlerinde Çatalca, Silivri ve Arnavutköy ilçelerinde beklenen yağışların öğle saatlerinden itibaren il geneline yayılarak aralıklarla ve kuvvetli sağanak (30-65 kilogram/metrekare) şeklinde etkili olması tahmini'nde bulunuldu.

Kuvvetli yağışların çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi, beraberinde Sibirya üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava ile birlikte sıcaklıkların da hızla azalarak kış değerlerine gerileyeceği düşünülüyor. Perşembe itibari ile görülecek yağışların ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Kaynak: İHA 

GENEL 11.01.2021 17:10:00 0